ABA: Cibona prati Partizan!

Zagrepčani protiv Mega Leksa slavili šesti put u poslednjih sedam kola - 84:80 (26:22, 23:19, 24:18, 11:21). Odličan učinak Muslija i Miljenovića.

Košarka 05.01.2015 | 23:01

Partizan se u nedelju izdvojio na četvrtom mestu tabele ABA lige, savladavši Cedevitu, ali je dan kasnije dobio društvo.

Cibona je dočekala Mega Leks slabija za Damira Markotu, koji je nastavio karijeru u Turskoj, ali je uspela da se vrati na pobednički put, posle poraza od Crvene zvezde u Pioniru.

"Cibosi" su ostvarili šesti trijumf u poslednjih sedam kola regionalnog takmičenja i sa skorom 9-7 sustigli crno-bele. Narednog vikenda Partizan dočekuje Olimpiju (8-8), a Zagrepčani gostuju u Zadru.

Mega je u glavni grad Hrvatske otputovala bez odličnog krilnog centra Nikole Jokića i od devetog minuta sve vreme imala negativan rezultat.

Cibona je imala osam poena prednosti na poluvremenu, a rekordnih 14 u finišu treće četvrtine (73:59), da bi Mega smanjila zaostatak i zapretila u poslednjih minut-dva, kada je pri rezultatu 80:76 promašila dva šuta za tri poena (Kešelj i Simeunović).

Dejan Musli na debiju je zabeležio 26 poena i pet skokova, a Nenad Miljenović umalo ostvario "tripl-dabl" sa 16 poena, devet skokova i 11 asistencija - bez izgubljene lopte.

Domaćin je imao ujednačen doprinos u napadu sedam-osam igrača i to se pokazalo dobrim receptom. Prednjačili su Dominik Mavra sa 14, odnosno Marko Jagodić Kuridža i Marin Rozić sa po 13 poena.

Levski - Zadar odloženo

TABELA: Zvezda 16-0, Budućnost 13-3, Cedevita 11-5, Partizan 9-7, Cibona 9-7, Olimpija 8-8, Zadar 7-8, Mega 7-9, Solnok 7-9, Metalac 7-9, Krka 6-10, Igokea 5-11, MZT 5-11, Levski 1-14.

PAROVI 17. KOLA: Solnok - MZT (9. januar), Krka - Igokea, Budućnost - Levski, Partizan - Olimpija (10. januar), Metalac - Cedevita, Mega - Zvezda (11. januar), Zadar - Cibona (12. januar).