ФРА Куп: Лион прошао, Лил испао!

Фудбалери Лиона наставили су на почетку 2015. године са добрим играма, пошто су у трећој рунди француског Купа савладали Ланс са 3:2.

Фудбал 04.01.2015 | 18:40

У занимљивој утакмици која је играна у Калеу, на крајњем северу Француске, голове за другопларирани тим Лиге 1 постигли су Фекир у петом, Лаказет из пенала у 14. и Дабо у 30. минуту.

Одбрану Лиона предводио је наш репрезентативац Милан Бишевац, а до 75. минута домаћин је често нападао, али није успевао да дође до гола.

У финишу је средина терена Лиона "нестала", први гол Ланс је постигао из једанаестерца у 77. минуту, после неспретног старта капитена Гоналона стрелац је био Ел Жадијуи. Кулибали је у последњем минуту игре смањио резултат на коначних 3:2, али је Бишевчев Лион прошао даље.

Поред овог меча, у још два сусрета прволигаша, Бастија је била боља од Лила (2:0), а Бордо од Тулуза (2:1).

За још две екипе елитне лиге Куп је завршен, трећелигаш Авранш елиминисао је Лоријен (1:0), а друголигаш Валенсијен Ницу (2:0).