Примера: Сигурни Атлетико и Севиља, кикс Виљареала!

Фернандо Торес био је у центру пажње на старту 17. кола Примере иако није био на терену, већ је са трибина посматрао победу Атлетика над Левантеом од 3:1, док је Селта и шести узастопни меч завршила без гола, а Севиља је славила са 1:0.

Фудбал 04.01.2015 | 15:40

Нова година почела је за "Ел Ниња" повратком у матични клуб, а да поклон буде потпун побринули су се навијачи овацијама са трибина "Висенте Калдерона", као и Мадриђани на терену.

Предњачио је Антоан Гризман, који се голом за вођство у 18. минуту побринуо за осмех на Торесовом лицу, да би француски нападач на почетку другог полувремена спретном реакцијом после покушаја Манџукића повисио на 2:0.

Леванте се вратио у меч преко Ел Жара који је после центаршута са десне стране искористио непажњу у одбрани Атлетика на истеку сат времена игре, али је Дијего Годин, у свом стилу главом решио све дилеме око победника осам минута пре краја.

Торесов деби по повратку у редове шпанског шампиона очекује се у среду од 21 часа и то против градског ривала Реала, у оквиру Купа краља.

Љубитељи шпанског фудбала сећају се да је Селта 1. новембра направила сензацију и победила Барселону са 1:0, и то на Ноу Кампу, а од тада је упала у црну рупу - изгубила је пет утакмица, једном ремизирала, а на тих последњих шест мечева у Примери није постигла гол.

Фудбалери Севиље славили су са 1:0 голом Пареха из 32. минута, али и поред тога су навијачи на "Санчез Писхуану" били незадовољни, јер су Андалужани од 21. минута имали играча више услед искључења Планаса.

Мало је недостајало да бројчани слабији гости из Вига дођу до бода, погодили су и пречку, па су Севиљини фудбалери испраћени звиждуцима и поред тријумфа којим се попела на четврто место. Наш везиста Немања Радоја одиграо је цео меч за поражени тим.

Антонио Рукавина остао је на клупи, а његов Виљареал испустио је два гола предности и на гостовању Елчеу ремизирао са 2:2.

"Жута подморница" је фуриозно ушла у меч и за пет минута головима Виета и Учеа кренуо ка победи, али су је Жонатас и Родригез скренули са тог пута већ до краја полувремена, те су узбуђења у другом делу изостала.

Суботњи програм затворио је Депортиво минималном победом над Билбаоом са 1:0 поготком Кавалеира, док је Алмерија захваљујући двоструком стрелцу Хемеду однела цео плен из Малаге са 2:1.