Primera: Sigurni Atletiko i Sevilja, kiks Viljareala!

Fernando Tores bio je u centru pažnje na startu 17. kola Primere iako nije bio na terenu, već je sa tribina posmatrao pobedu Atletika nad Levanteom od 3:1, dok je Selta i šesti uzastopni meč završila bez gola, a Sevilja je slavila sa 1:0.

Fudbal 04.01.2015 | 15:40

Nova godina počela je za "El Ninja" povratkom u matični klub, a da poklon bude potpun pobrinuli su se navijači ovacijama sa tribina "Visente Kalderona", kao i Madriđani na terenu.

Prednjačio je Antoan Grizman, koji se golom za vođstvo u 18. minutu pobrinuo za osmeh na Toresovom licu, da bi francuski napadač na početku drugog poluvremena spretnom reakcijom posle pokušaja Mandžukića povisio na 2:0.

Levante se vratio u meč preko El Žara koji je posle centaršuta sa desne strane iskoristio nepažnju u odbrani Atletika na isteku sat vremena igre, ali je Dijego Godin, u svom stilu glavom rešio sve dileme oko pobednika osam minuta pre kraja.

Toresov debi po povratku u redove španskog šampiona očekuje se u sredu od 21 časa i to protiv gradskog rivala Reala, u okviru Kupa kralja.

Ljubitelji španskog fudbala sećaju se da je Selta 1. novembra napravila senzaciju i pobedila Barselonu sa 1:0, i to na Nou Kampu, a od tada je upala u crnu rupu - izgubila je pet utakmica, jednom remizirala, a na tih poslednjih šest mečeva u Primeri nije postigla gol.

Fudbaleri Sevilje slavili su sa 1:0 golom Pareha iz 32. minuta, ali i pored toga su navijači na "Sančez Pishuanu" bili nezadovoljni, jer su Andalužani od 21. minuta imali igrača više usled isključenja Planasa.

Malo je nedostajalo da brojčani slabiji gosti iz Viga dođu do boda, pogodili su i prečku, pa su Seviljini fudbaleri ispraćeni zvižducima i pored trijumfa kojim se popela na četvrto mesto. Naš vezista Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Antonio Rukavina ostao je na klupi, a njegov Viljareal ispustio je dva gola prednosti i na gostovanju Elčeu remizirao sa 2:2.

"Žuta podmornica" je furiozno ušla u meč i za pet minuta golovima Vieta i Učea krenuo ka pobedi, ali su je Žonatas i Rodrigez skrenuli sa tog puta već do kraja poluvremena, te su uzbuđenja u drugom delu izostala.

Subotnji program zatvorio je Deportivo minimalnom pobedom nad Bilbaoom sa 1:0 pogotkom Kavaleira, dok je Almerija zahvaljujući dvostrukom strelcu Hemedu odnela ceo plen iz Malage sa 2:1.