АБА: Металац јачи од Крке, пораз Игокее кући!

Кошаркаши Металца савладали су Крку у врло узбудљивој утакмици 16. кола АБА лиге са 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16), док је Игокеа поражена на свом паркету од Солнока са 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19).

Кошарка 04.01.2015 | 14:40

Публика у Ваљеву могла је да ужива у изједначеној борби екипа које су се смењивале у вођству, седмом регионалном тријумфу свог тима и још једној драматичној завршници.

У последњи минут се ушло резултатом 64:64, Малешевић је погодио два од три слободна бацања, да би се Металац затим одбранио, а Јевтовић закуцао у контри за 68:64.

Неискуство домаћина није скупо плаћено, пошто је Вангмени поентирао из рекета под фаулом и убацио додатно слободно бацање, након чега је Малешевић једном био прецизан са линије пенала, а Армстедов покушај за продужетак у последњим секундама остао је на обручу за славље у Ваљеву.

Најбољи у трећој узастопној победи Металца били су поменути Малешевић и Јевтовић са по 17, и Мајсторовић са 16 поена, док је Љубичић додао 10 уз седам скокова. Најефикаснији на мечу био је Кркин Армстед са 20 поена, али и промашен шут за продужетак, а поред њега се истакао и Мулалић са 17.

Игокеа је после два везана тријумфа доживела и други пораз у низу, јер је Солнок однео победу из Александровца са 71:66. Мађарски тим је славио бољом игром у трећој четвртини коју је добио са 28:18, али и уз помоћ неколико погрешних судијских одлука.

Солнок су до победе предводили Војвода са 17 и Џонс са поеном мање, док је Страхиња Милошевић постигао неколико кључних поена у завршиници, а укупно девет. Бољи од осталих у пораженим редовима били су Драговић са 14 и Јоровић са 12 поена.

АБА лига, 16. коло:
Субота:
Металац - Крка 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16)
Игокеа - Солнок 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19)