ABA: Metalac jači od Krke, poraz Igokee kući!

Košarkaši Metalca savladali su Krku u vrlo uzbudljivoj utakmici 16. kola ABA lige sa 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16), dok je Igokea poražena na svom parketu od Solnoka sa 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19).

Košarka 04.01.2015 | 14:40

Publika u Valjevu mogla je da uživa u izjednačenoj borbi ekipa koje su se smenjivale u vođstvu, sedmom regionalnom trijumfu svog tima i još jednoj dramatičnoj završnici.

U poslednji minut se ušlo rezultatom 64:64, Malešević je pogodio dva od tri slobodna bacanja, da bi se Metalac zatim odbranio, a Jevtović zakucao u kontri za 68:64.

Neiskustvo domaćina nije skupo plaćeno, pošto je Vangmeni poentirao iz reketa pod faulom i ubacio dodatno slobodno bacanje, nakon čega je Malešević jednom bio precizan sa linije penala, a Armstedov pokušaj za produžetak u poslednjim sekundama ostao je na obruču za slavlje u Valjevu.

Najbolji u trećoj uzastopnoj pobedi Metalca bili su pomenuti Malešević i Jevtović sa po 17, i Majstorović sa 16 poena, dok je Ljubičić dodao 10 uz sedam skokova. Najefikasniji na meču bio je Krkin Armsted sa 20 poena, ali i promašen šut za produžetak, a pored njega se istakao i Mulalić sa 17.

Igokea je posle dva vezana trijumfa doživela i drugi poraz u nizu, jer je Solnok odneo pobedu iz Aleksandrovca sa 71:66. Mađarski tim je slavio boljom igrom u trećoj četvrtini koju je dobio sa 28:18, ali i uz pomoć nekoliko pogrešnih sudijskih odluka.

Solnok su do pobede predvodili Vojvoda sa 17 i Džons sa poenom manje, dok je Strahinja Milošević postigao nekoliko ključnih poena u završinici, a ukupno devet. Bolji od ostalih u poraženim redovima bili su Dragović sa 14 i Jorović sa 12 poena.

ABA liga, 16. kolo:
Subota:
Metalac - Krka 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16)
Igokea - Solnok 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19)