ФА Куп: Жигара и Бирмингем ''спасли главу''!

Фудбалери Бирмингема могли су врло лако да се осрамоте у трећем колу ФА купа пошто су губили са 2:0 од нижелигаша Блита, али су на крају славили са 3:2, док је у дуелу тимова из Премијер лиге, Лестер поразио Њукасл са 1:0. Од екипа из елитног енглеског такмичења, Вест Бромвич Албион је са 7:0 почистио Гејтсхед, док је сигуран био и Свонси против Транмера са 6:2.

Фудбал 03.01.2015 | 19:00

Српски интернационалац Никола Жигић одиграо је свих 90 минута за Бирмингем, али није ни слутио да ће његова екипа прописно да се намучи против Блита који долази и далеко нижег ранга. Домаћин је повео преко Дејла у 34. минуту, а исти играч је повисио на 2:0 у 41. минуту.

Мрље су морале да се ваде, а то је Бирмингем учинио за само шест минута. Прво је Новак у 52. минуту умањио предност противника, а онда је у 55. и 58. минуту је Томас са два гола преокренуо резултат и донео нову фазу такмичења у ФА купу.

Уљоа је решио дуел између Лестера и Њукасла пошто је у 39. минуту донео победу и пролаз даље "лисицама", док је ВБА имао лакши тренинг против Гејтхеда.

Вест Бромвич је повео преко Берахина у 42, а затим је у првом минуту надокнаде првог полувремена Аничебе донео 2:0, а "покер" је сервирао Берахино са нова два гола, у 46. и 53. минуту. У стрелце су се још уписали Брунт у 55., Мирсон у 79. минуту, а онда је Берахино у надокнади још једном бљеснуо за 7:0.

Сличне сцене дешавале су се на стадиону Транмера, али је домаћин успео да прими један гол мање од Гејтхеда, а постигне два против Свонсија. "Лабудови" су до предност дошли реко Дајера у 34. минуту, Керол је поставио 2:0 у 49, а 3:0 је било већ у 58. минуту после гола Бароува.

До краја сусрета обе екипе су постизале гола, на једној страни Паувер и Стоктон, те на другој страни Гомис два и Ротлиџ.

Ваља поменути и Мидлсбро који је успео да прође даље голом Восена у 48. и Ајале у 84. минуту, а члан младе фудбалске репрезентација Србије Милош Вељковић искористио је повреду Вилијамса који је морао да напусти игру већ у четвртом минуту, те приказао врло добру игру у одбрани.