FA Kup: Žigara i Birmingem ''spasli glavu''!

Fudbaleri Birmingema mogli su vrlo lako da se osramote u trećem kolu FA kupa pošto su gubili sa 2:0 od niželigaša Blita, ali su na kraju slavili sa 3:2, dok je u duelu timova iz Premijer lige, Lester porazio Njukasl sa 1:0. Od ekipa iz elitnog engleskog takmičenja, Vest Bromvič Albion je sa 7:0 počistio Gejtshed, dok je siguran bio i Svonsi protiv Tranmera sa 6:2.

Fudbal 03.01.2015 | 19:00

Srpski internacionalac Nikola Žigić odigrao je svih 90 minuta za Birmingem, ali nije ni slutio da će njegova ekipa propisno da se namuči protiv Blita koji dolazi i daleko nižeg ranga. Domaćin je poveo preko Dejla u 34. minutu, a isti igrač je povisio na 2:0 u 41. minutu.

Mrlje su morale da se vade, a to je Birmingem učinio za samo šest minuta. Prvo je Novak u 52. minutu umanjio prednost protivnika, a onda je u 55. i 58. minutu je Tomas sa dva gola preokrenuo rezultat i doneo novu fazu takmičenja u FA kupu.

Uljoa je rešio duel između Lestera i Njukasla pošto je u 39. minutu doneo pobedu i prolaz dalje "lisicama", dok je VBA imao lakši trening protiv Gejtheda.

Vest Bromvič je poveo preko Berahina u 42, a zatim je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Aničebe doneo 2:0, a "poker" je servirao Berahino sa nova dva gola, u 46. i 53. minutu. U strelce su se još upisali Brunt u 55., Mirson u 79. minutu, a onda je Berahino u nadoknadi još jednom bljesnuo za 7:0.

Slične scene dešavale su se na stadionu Tranmera, ali je domaćin uspeo da primi jedan gol manje od Gejtheda, a postigne dva protiv Svonsija. "Labudovi" su do prednost došli reko Dajera u 34. minutu, Kerol je postavio 2:0 u 49, a 3:0 je bilo već u 58. minutu posle gola Barouva.

Do kraja susreta obe ekipe su postizale gola, na jednoj strani Pauver i Stokton, te na drugoj strani Gomis dva i Rotlidž.

Valja pomenuti i Midlsbro koji je uspeo da prođe dalje golom Vosena u 48. i Ajale u 84. minutu, a član mlade fudbalske reprezentacija Srbije Miloš Veljković iskoristio je povredu Vilijamsa koji je morao da napusti igru već u četvrtom minutu, te prikazao vrlo dobru igru u odbrani.