Примера: Јорганџије сигурне за старт 2015.!

Атлетико Мадрид отворио је 2015. годину победом захваљујући "лудој" форми Француза. Торес на трибинама, Леванте опасан 20 минута.

Фудбал 03.01.2015 | 18:20

Антоан Гризман отворио је 2015. годину како је затворио 2014.

После хет-трика у победи над Атлетик Билбаом (1:4), у последњој утакмици прошле године, Француз је постигао прва два гола у тријумфу Атлетико Мадрида над Левантеом, код куће, у мечу који је решен тек у 82. минуту када је коначних 3:1 (1:0) поставио дефанзивац Дијего Годин.

Сва три гола екипа Дијега "Чола" Симеонеа постигла је главом, два пута из игре, једном из прекида.

Међутим, Атлетико је у периоду од 60. до 80. минута имао очигледну кризу, што је могло скупо да кошта шампиона Шпаније, јер је Леванте у 62. минуту смањио на 2:1 поготком тек убаченог резервисте Набила Ел Жара, с тим да је голман домаћих Мигел Анхел Моја морао још два-три пута да стрепи до Годиновог гола, трећег у сезони.

Вратимо се крилном нападачу Атлетика, Гризману. Он је постигао пет голова у последња два кола из пет шутева у оквир! Ове сезоне, рачунајући сва такмичења, има 11 погодака на 26 утакмица, 8/18 у Примери.

Атлетико сада, чекајући гостовање Реала у Валенсији и Барселоне у Сан Себастијану, има бод више од градског ривала и поравнат је са Каталонцима. Била је ово осма победа браниоца титуле у последњих десет кола, уз поразе од Реал Сосиједада и Виљареала.

Ривали су били равноправни до 18. минута, када је новајлија Фернандо Торес први пут аплаудирао новим саиграчима. Гризман је био највиши у скоку на петерцу и главом оштар центаршут претворио у 1:0. Дијего Марињо није имао шансу да одбрани. То вођство дало је крила Атлетику, који је играо у формацији 4-2-3-1, са Гризманом, Кокеом и Ардом Тураном, иза центарфора Марија Манџукића.

Фаворит је држао игру до полувремена, Маџукић у 30. минуту погодио оквир гола, а други део игре отворен је новим центаршутом, скоком Манџукића и парадом Мариња, који је успео на време "да извади лопту из гола", али није стигао довољно брзо да се придигне и заустави и ударац Гризмана.

Јесте Марињо избацио лопту у поље, али тек након што је она прешла црту за 2:0.

Да ли су се момци са "Калдерона" тада опустили или их је ухватила криза, тек уласком Ел Жара уместо Рафаела Мартина, тежиште игре преселило се пред Моју, који је уз Манџукићеву помоћ избио лопту с гол-црте после ударца Касадесуса, али попут колеге са друге стране, Мариња, није имао среће у наставку акције. Лопта је враћена на петерац, оштро, а Ел Жар се таман тако поставио да га она погоди у бутину и заврши у голу - 2:1.

Леванте, који нема победу од 23. новембра (пету утакмицу заредом), тада је "стиснуо" фаворита, Андреас Иваншич имао је одличну шансу за 2:2, али није успео, па је Симеоне морао да мења. Искусни Раул Мартинез ушао је уместо офанзивног Арду Турана и после неколико минута успео да умири екипу и повеже средину терена.

Када је Атлетико отишао од свог гола, догодио се корнер, увежбана акција, кратак пас, центаршут на петерац и скок Година за коначних 3:1.