Primera: Jorgandžije sigurne za start 2015.!

Atletiko Madrid otvorio je 2015. godinu pobedom zahvaljujući "ludoj" formi Francuza. Tores na tribinama, Levante opasan 20 minuta.

Fudbal 03.01.2015 | 18:20

Antoan Grizman otvorio je 2015. godinu kako je zatvorio 2014.

Posle het-trika u pobedi nad Atletik Bilbaom (1:4), u poslednjoj utakmici prošle godine, Francuz je postigao prva dva gola u trijumfu Atletiko Madrida nad Levanteom, kod kuće, u meču koji je rešen tek u 82. minutu kada je konačnih 3:1 (1:0) postavio defanzivac Dijego Godin.

Sva tri gola ekipa Dijega "Čola" Simeonea postigla je glavom, dva puta iz igre, jednom iz prekida.

Međutim, Atletiko je u periodu od 60. do 80. minuta imao očiglednu krizu, što je moglo skupo da košta šampiona Španije, jer je Levante u 62. minutu smanjio na 2:1 pogotkom tek ubačenog rezerviste Nabila El Žara, s tim da je golman domaćih Migel Anhel Moja morao još dva-tri puta da strepi do Godinovog gola, trećeg u sezoni.

Vratimo se krilnom napadaču Atletika, Grizmanu. On je postigao pet golova u poslednja dva kola iz pet šuteva u okvir! Ove sezone, računajući sva takmičenja, ima 11 pogodaka na 26 utakmica, 8/18 u Primeri.

Atletiko sada, čekajući gostovanje Reala u Valensiji i Barselone u San Sebastijanu, ima bod više od gradskog rivala i poravnat je sa Kataloncima. Bila je ovo osma pobeda branioca titule u poslednjih deset kola, uz poraze od Real Sosijedada i Viljareala.

Rivali su bili ravnopravni do 18. minuta, kada je novajlija Fernando Tores prvi put aplaudirao novim saigračima. Grizman je bio najviši u skoku na petercu i glavom oštar centaršut pretvorio u 1:0. Dijego Marinjo nije imao šansu da odbrani. To vođstvo dalo je krila Atletiku, koji je igrao u formaciji 4-2-3-1, sa Grizmanom, Kokeom i Ardom Turanom, iza centarfora Marija Mandžukića.

Favorit je držao igru do poluvremena, Madžukić u 30. minutu pogodio okvir gola, a drugi deo igre otvoren je novim centaršutom, skokom Mandžukića i paradom Marinja, koji je uspeo na vreme "da izvadi loptu iz gola", ali nije stigao dovoljno brzo da se pridigne i zaustavi i udarac Grizmana.

Jeste Marinjo izbacio loptu u polje, ali tek nakon što je ona prešla crtu za 2:0.

Da li su se momci sa "Kalderona" tada opustili ili ih je uhvatila kriza, tek ulaskom El Žara umesto Rafaela Martina, težište igre preselilo se pred Moju, koji je uz Mandžukićevu pomoć izbio loptu s gol-crte posle udarca Kasadesusa, ali poput kolege sa druge strane, Marinja, nije imao sreće u nastavku akcije. Lopta je vraćena na peterac, oštro, a El Žar se taman tako postavio da ga ona pogodi u butinu i završi u golu - 2:1.

Levante, koji nema pobedu od 23. novembra (petu utakmicu zaredom), tada je "stisnuo" favorita, Andreas Ivanšič imao je odličnu šansu za 2:2, ali nije uspeo, pa je Simeone morao da menja. Iskusni Raul Martinez ušao je umesto ofanzivnog Ardu Turana i posle nekoliko minuta uspeo da umiri ekipu i poveže sredinu terena.

Kada je Atletiko otišao od svog gola, dogodio se korner, uvežbana akcija, kratak pas, centaršut na peterac i skok Godina za konačnih 3:1.