ПЛ: Празнично лудило!

Почетак 2015. наговестио много узбуђења у првенству Енглеске! "Тобџије" изгубиле од Саутемптона у гостима, после својих грешака - 0:2. Једну је казнио и Душан Тадић. Блиски сусрет навијача гостију и менаџера Арсена Венгера.

Фудбал 01.01.2015 | 18:40

Прелепи голови, преокрети, узбуђења... Много тога виђено је првог дана 2015. године у мечевима 20. кола Премијер лиге.

Најјачи утисак оставио је свакако ветеран Френк Лампард, који је својим поготком донео победу Манчестер ситију против Сандерленда (3:2) и оставио "грађане" у шампионској трци.

Био је то његов 176. премијерлигашки гол у каријери, чиме је престигао Тјерија Анрија на листи најбољих стрелаца. Испред њега су Вејн Руни (181), Енди Кол (187) и Алан Ширер (260).

Искусни везиста ушао је у игру са клупе (у 70. минуту заменио Стевана Јоветића) и само три минута касније ударцем главом поново вратио предност Ситију, који је као и у прошлом колу против Барнлија, био на путу да прокоцка 2:0.

Грађани су после првог полувремена без голова повели фантастичним ударцем Јаје Туреа у 57. минуту, а десет минута касније Стеван Јоветић је на маестралан начин дуплирао предност. Гости су, међутим, успели да се врате у меч головима бивших "грађана", Џека Родвела и Адама Џонсона (68. и 71. минут), али не и да сачувају бод.

Притисак је сада на Челсију, који од 18.30 игра градски дерби против Тотенхема.

Попут Манчестер ситија у прошлом колу, Ливерпул је овог четвртка имао 2:0 после првог полувремена, али на крају није успео да савлада последњепласирани Лестер на свом Енфилду - 2:2.

Гости су успели да изједначе ударцима ван казненог простора у размаку од само два минута. Прво је пгодио Дејвид Наџент у 58, а онда и Џефри Шлуп у 60. Претходно је Стивен Џерард два пута био прецизан са беле тачке, у 17. и 40. минуту, уз опаску да је први пенал судија Мајк Џонс поклонио "редсима", пошто је лопта погодила Веса Моргана у лице, а не у руку. Код другог је оправдано досуђена најстрожа казна, јер је Дени Симпсон заиста дирао лопту руком...

Много узбуђења виђено је и у Њукаслу, где је домаћин три пута водио против Барнлија, али је меч на крају завршен ремијем - 3:3.

Голгетерску серију из 2014, првог дана 2015. наставио је сјајни нападач Свонсија Вилфред Бони. Био је стрелац у другом минуту надокнаде за бод свог тима у гостима против Квинс Парк Ренџерса.

Фудбалери Арсенала изгубили су од 22. новембра до 1. јануара само једну утакмицу - од Стоука, 6. децембра (2:3). У међувремену су остварили осам победа и само једном играли нерешено - против Ливерпула (2:2).

Ипак, на све добро што су урадили у том периоду бацили су велику мрљу првог дана 2015. године.

На гостовању Саутемптону, у директном окршају ривала који ће се борити за четврто место и пласман у Лигу шампиона, изгубили су од домаћина. Пре свега, због својих грешака.

Први гол су примили после непотребног истрчавања свог голмана Војћеха Шчесног ка левој корнер заставици. Нападач домаћина Садио Мане повређен је стао на гол-аут линију и мајсторски пребацио Пољака. Већ после осам минута напустио је терен.

Коначних 2:0 поставио је српски везиста Душан Тадић, голом после још једне грешке момака из Лондона. Шчесни је неспретно изпуцао лопту баш на ногу момка из Бачке Тополе, који је затресао мрежу и дефинитивно обезбедио екипи три бода предности у односу на Арсенал.

Јесен је углавном била сјајна за тим Роналда Кумана. У истом расположењу његови играчи почињу и календарску 2015, од које очекују много. Бар пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Са друге стране, у раскораку својих жеља и могућности тима који воле, навијачи Арсенала још једном су на крају утакмице скандирали против Арсена Венгера, ко зна који пут га позвавши на напусти клупу и клуб. После 18 година.