ПЛ: Кикс МЈ на старту 2015.!

На гостовању Стоуку, "ђаволи" продужили низ утакмица без пораза. Мада, опет нису ни победили - 1:1.

Фудбал 01.01.2015 | 16:20

Напорну празничну серију премијерлигашких утакмица фудбалери Манчестер јунајтеда завршили су освајањем бода. На Британија стадиону изборили су реми са Стоуком и сачували га до краја меча.

Голом Радамела Фалкаа, гости су у 26. минуту "поништили" предност коју је Стоуку донео Рајан Шоукрос већ у 2. минуту, па отишли кући са бодом.

До краја меча остали су без повређеног Ешлија Јанга (задња ложа) и то је још једна у низу главобоља са њиховог менаџера Луја Ван Гала. Упркос томе и упркос ремију, Холанђанин неће незадовољан отићи са стадиона.

Домаћин је имао конкретне прилике - неискоришћен зицер Маме Бирам Дијуфа у првом полувремену и затресену стативу Питера Крауча у другом - као и недосуђен једанаестерац. Крис Смолинг вероватно је скривио и пенал, ударивши руком лопту у казненом простору после Краучевог ударца, али је судија Мајкл Оливер показао да се игра настави.

Јунајтед ће наредни првенствени меч одиграти тек 11. јануара - код куће, против Саутемптона. До тада, играће против Јеовила 4. јануара, у оквиру 3. рунде ФА Купа. И следеће, 21. коло Премијер лиге дочекаће на трећем месту, са низом од десет утакмица без пораза (седам победа и три ремија).

Стоук је тренутно у самој средини табеле, на десетом месту, са истим бројем бодова као и Њукасл, са одиграном утакмицом више. 11. јануара гостоваће Арсеналу.