PL: Kiks MJ na startu 2015.!

Na gostovanju Stouku, "đavoli" produžili niz utakmica bez poraza. Mada, opet nisu ni pobedili - 1:1.

Fudbal 01.01.2015 | 16:20

Napornu prazničnu seriju premijerligaških utakmica fudbaleri Mančester junajteda završili su osvajanjem boda. Na Britanija stadionu izborili su remi sa Stoukom i sačuvali ga do kraja meča.

Golom Radamela Falkaa, gosti su u 26. minutu "poništili" prednost koju je Stouku doneo Rajan Šoukros već u 2. minutu, pa otišli kući sa bodom.

Do kraja meča ostali su bez povređenog Ešlija Janga (zadnja loža) i to je još jedna u nizu glavobolja sa njihovog menadžera Luja Van Gala. Uprkos tome i uprkos remiju, Holanđanin neće nezadovoljan otići sa stadiona.

Domaćin je imao konkretne prilike - neiskorišćen zicer Mame Biram Dijufa u prvom poluvremenu i zatresenu stativu Pitera Krauča u drugom - kao i nedosuđen jedanaesterac. Kris Smoling verovatno je skrivio i penal, udarivši rukom loptu u kaznenom prostoru posle Kraučevog udarca, ali je sudija Majkl Oliver pokazao da se igra nastavi.

Junajted će naredni prvenstveni meč odigrati tek 11. januara - kod kuće, protiv Sautemptona. Do tada, igraće protiv Jeovila 4. januara, u okviru 3. runde FA Kupa. I sledeće, 21. kolo Premijer lige dočekaće na trećem mestu, sa nizom od deset utakmica bez poraza (sedam pobeda i tri remija).

Stouk je trenutno u samoj sredini tabele, na desetom mestu, sa istim brojem bodova kao i Njukasl, sa odigranom utakmicom više. 11. januara gostovaće Arsenalu.