ЕЛ: Топ 16 фаза кренула побједом Галате!

У дуелу Звездиних ривала у другој фази Евролиге славио турски представник.

Кошарка 30.12.2014 | 22:00

Топ 16 Евролиге за сезону 2014/2015. почео је победом Галатасараја против Жалгириса 78:69.

Гости су водили на полувремену 41:35, а у два наврата током меча имали су "плус осам", међутим, то им није било довољно да задовољни напусте Истанбул.

Домаћи кошаркаши "додали су гас" у финишу треће деонице, преокренули и потом сигурном игром чували предност.

Најефикаснији у победничком тиму били су Зоран Ерцег и Синан Гулер са по 14 поена, а двоцифрен број поена у тиму Галатасараја имали су још Карлос Аројо (12) и Керем Гонлум (10).

Госте је предводио Џејмс Андерсон са 15 поена, а пратили су га једино Јавтокас са 12 и Гудаутус са 11.

Недавно појачање Галате, бивши центар Партизана Алекс Марић, постигао је два поена за 11 минута проведених на паркету, док је Џастин Картер, који је такође пре пар дана стигао у клуб, постигао седам поена и имао седам скокова за 26 минута у игри.

Галатасарај ће наредни меч играти 8. јануара у Мадриду, против Реала, док ће Жалгирис дан касније бити домаћин Алби.

У 21.00 се састају Панатинаикос и Макаби, док се у осталим мечевима првог кола Групе Е, који су заказани за 2. јануар, састати Црвена звезда Телеком - Реал Мадрид и Алба - Барселона.