EL: Top 16 faza krenula pobjedom Galate!

U duelu Zvezdinih rivala u drugoj fazi Evrolige slavio turski predstavnik.

Košarka 30.12.2014 | 22:00

Top 16 Evrolige za sezonu 2014/2015. počeo je pobedom Galatasaraja protiv Žalgirisa 78:69.

Gosti su vodili na poluvremenu 41:35, a u dva navrata tokom meča imali su "plus osam", međutim, to im nije bilo dovoljno da zadovoljni napuste Istanbul.

Domaći košarkaši "dodali su gas" u finišu treće deonice, preokrenuli i potom sigurnom igrom čuvali prednost.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Zoran Erceg i Sinan Guler sa po 14 poena, a dvocifren broj poena u timu Galatasaraja imali su još Karlos Arojo (12) i Kerem Gonlum (10).

Goste je predvodio Džejms Anderson sa 15 poena, a pratili su ga jedino Javtokas sa 12 i Gudautus sa 11.

Nedavno pojačanje Galate, bivši centar Partizana Aleks Marić, postigao je dva poena za 11 minuta provedenih na parketu, dok je Džastin Karter, koji je takođe pre par dana stigao u klub, postigao sedam poena i imao sedam skokova za 26 minuta u igri.

Galatasaraj će naredni meč igrati 8. januara u Madridu, protiv Reala, dok će Žalgiris dan kasnije biti domaćin Albi.

U 21.00 se sastaju Panatinaikos i Makabi, dok se u ostalim mečevima prvog kola Grupe E, koji su zakazani za 2. januar, sastati Crvena zvezda Telekom - Real Madrid i Alba - Barselona.