ПЛ: Какав дерби, Ливерпул - Арсенал 2:2!

Узбудљив дерби одигран је на Енфилду...Дерби североисточне Енглеске поново завршен победом Сандерленда - четвртом у низу рачунајући лигашке дуеле.

Фудбал 22.12.2014 | 14:40

Ливерпул је био бољи, Ливерпул је водио, али је на крају у седмом минуту надокнаде успео да избегне пораз од Арсенала!

Узбудљив дерби одигран је у 17. колу Премијер лиге на Енфилд роуду, а исход је: Ливерпул - Арсенал 2:2 (1:1).

Домаћин је много више нападао и већи део меча, посебно у првом полувремену, диктирао темпо игре.

Када је Филипе Кутињо лепо шутирао са дистанце по земљи и погодио мрежу "тобџија" у 45. минуту, деловало је да црвени неће имати много тежак задатак да у наставку меча сачувају предност.

Одбрана Ливерпула, међутим, и у овој утакмици показала се као најслабили део тима Брендана Роџерса, пошто је очајно реаговала у надокнади првог полувремена, када је Матје Дебуши изједначио на центаршут из прекида. Обрукали су се дефанзивци, посебно Коло Туре, и у 64. минуту, после акције Сантија Казорле и Оливијеа Жируа.

Гости из Лондона реализовали су тако оба ударца у оквир гола и поново се окренули дефанзиви. Успешно су се бранили све до седмог од девет минута надокнаде (због превијања главе повређеног Мартина Шкртела, којег је нехотице нагазио Жиру после једног ваздушног дуела).

У јеку напада Ливерпула, словачки дефанзивацм иако са завијеном главом, био је најуспешнији у скоку на центаршут из корнера, па је прецизним ударцем донео изједначење.

Питање је, међутим, да ли ће овај бод бити довољан да Брендан Роџерс остане на клупи црвених, пошто је Ливерпул тренутно десети на табели (Арсенал је шести).

Колико је Арсенал био у подређеном положају показује то да су "тобџије" имале најмањи посед лопте у некој утакмици Премијер лиге још од августа 2003. (само 36,5 одсто).

Лазар Марковић је поново био у стартној постави Ливерпула, али је замењен 74. минуту. Уместо њега ушао је Фабио Борини, који је успео да у 90. и 92. минуту добије жуте картоне, због којих је искључен.

Црна серија по Њукасл је настављена и ове недеље.

"Свраке" су на свом Сент Џејмс Парку изгубиле од Сандерленда 0:1, голом Адама Џонсона у 90. минуту, тако да су већ шест мечева без победе против највећег ривала, а ово им је био четврти узастопни пораз!

Изједначен меч решен је у финишу, када су гости демонстрирали тимску игру и успешно реализовали контранапад.

До тог момента однос снага на терену био је прилично изједначен, а то најбоље потврђује статистика из првог полувремена: и једни и други упутили су шест шутева, по два у оквир гола, по два главом, а по један покушај је био блокиран.

Сандерленд је овом победом одмакао од зоне испадања, док је Њукасл остао у средини табеле.

Што се тиче укупног скора североисточног дербија Енглеске, црно-бели сада имају само две победе више од црвено-белих (53:51).

Утакмицу на Сент Џејмс Парку обележила је и повреда Стивена Тејлора, који је главом ударио у стативу. Штопер Њукасла је, међутим, после указане лекарске помоћи наставио меч и остао на терену до последњег судијског звиждука.