PL: Kakav derbi, Liverpul - Arsenal 2:2!

Uzbudljiv derbi odigran je na Enfildu...Derbi severoistočne Engleske ponovo završen pobedom Sanderlenda - četvrtom u nizu računajući ligaške duele.

Fudbal 22.12.2014 | 14:40

Liverpul je bio bolji, Liverpul je vodio, ali je na kraju u sedmom minutu nadoknade uspeo da izbegne poraz od Arsenala!

Uzbudljiv derbi odigran je u 17. kolu Premijer lige na Enfild roudu, a ishod je: Liverpul - Arsenal 2:2 (1:1).

Domaćin je mnogo više napadao i veći deo meča, posebno u prvom poluvremenu, diktirao tempo igre.

Kada je Filipe Kutinjo lepo šutirao sa distance po zemlji i pogodio mrežu "tobdžija" u 45. minutu, delovalo je da crveni neće imati mnogo težak zadatak da u nastavku meča sačuvaju prednost.

Odbrana Liverpula, međutim, i u ovoj utakmici pokazala se kao najslabili deo tima Brendana Rodžersa, pošto je očajno reagovala u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Matje Debuši izjednačio na centaršut iz prekida. Obrukali su se defanzivci, posebno Kolo Ture, i u 64. minutu, posle akcije Santija Kazorle i Olivijea Žirua.

Gosti iz Londona realizovali su tako oba udarca u okvir gola i ponovo se okrenuli defanzivi. Uspešno su se branili sve do sedmog od devet minuta nadoknade (zbog previjanja glave povređenog Martina Škrtela, kojeg je nehotice nagazio Žiru posle jednog vazdušnog duela).

U jeku napada Liverpula, slovački defanzivacm iako sa zavijenom glavom, bio je najuspešniji u skoku na centaršut iz kornera, pa je preciznim udarcem doneo izjednačenje.

Pitanje je, međutim, da li će ovaj bod biti dovoljan da Brendan Rodžers ostane na klupi crvenih, pošto je Liverpul trenutno deseti na tabeli (Arsenal je šesti).

Koliko je Arsenal bio u podređenom položaju pokazuje to da su "tobdžije" imale najmanji posed lopte u nekoj utakmici Premijer lige još od avgusta 2003. (samo 36,5 odsto).

Lazar Marković je ponovo bio u startnoj postavi Liverpula, ali je zamenjen 74. minutu. Umesto njega ušao je Fabio Borini, koji je uspeo da u 90. i 92. minutu dobije žute kartone, zbog kojih je isključen.

Crna serija po Njukasl je nastavljena i ove nedelje.

"Svrake" su na svom Sent Džejms Parku izgubile od Sanderlenda 0:1, golom Adama Džonsona u 90. minutu, tako da su već šest mečeva bez pobede protiv najvećeg rivala, a ovo im je bio četvrti uzastopni poraz!

Izjednačen meč rešen je u finišu, kada su gosti demonstrirali timsku igru i uspešno realizovali kontranapad.

Do tog momenta odnos snaga na terenu bio je prilično izjednačen, a to najbolje potvrđuje statistika iz prvog poluvremena: i jedni i drugi uputili su šest šuteva, po dva u okvir gola, po dva glavom, a po jedan pokušaj je bio blokiran.

Sanderlend je ovom pobedom odmakao od zone ispadanja, dok je Njukasl ostao u sredini tabele.

Što se tiče ukupnog skora severoistočnog derbija Engleske, crno-beli sada imaju samo dve pobede više od crveno-belih (53:51).

Utakmicu na Sent Džejms Parku obeležila je i povreda Stivena Tejlora, koji je glavom udario u stativu. Štoper Njukasla je, međutim, posle ukazane lekarske pomoći nastavio meč i ostao na terenu do poslednjeg sudijskog zvižduka.