БЛ: Хофенхајмова ''петарда'' у Берлину!

Брука Херте на Олимпијском стадиону. Почело је аутоголом, а завршило се ирационалним дриблањем у свом шеснаестерцу. Хановер спасао Дортмунд "фењера".

Фудбал 22.12.2014 | 14:20

Екипа Хофенхајма забележила је своју најубедљивију победу свих времена у Бундес лиги, а фудбалери Херте платили цех за прерано спуштање гарда, пред одлазак на одмор који ће трајати до 1. фебруара.

Херта - Хофенхајм 0:5 (0:3)!

Да то неће бити дан плаво-белих из Берлина, дало се наслутити у 23. минуту, када је репрезентативац САД Џон Брукс скренуо у сопствену мрежу центаршут Кевина Фоланда.

Сејад Салиховић је до краја првог полувремена реализовао два пенала, а домаћина су дотукли Свен Шиплок у 74. и Себастијан Руди у 84. минуту.

Пети гол Хофенхајма био је трагикомичан, јер је играчима Херте прво требало десетак секунди да готово неометани изнесу лопту из казненог простора, а када су то успели, Петер Нимајер се са њом вратио назад, препустио је Роберту Фирмину, који је упослио Рудија у најједноставнијој могућој позицији... Штета што немамо снимак те акције.

У последњем бундеслигашком мечу у 2014. години састају се Фрајбург и Хановер, а гости су у последњим секундама стигли до бода - 2:2 (Франц 45, Кемпф 81 - Битенкурт 83, Хоселу 90+3).

Да Хановер није изједначио, Борусија Дортмунд "презимила" би сама на дну табеле. Овако је Фрајбург последњи због за нијансу слабије гол-разлике (17:25, Борусија 18:26).