Bruka Herte na Olimpijskom stadionu. Počelo je autogolom, a završilo se iracionalnim driblanjem u svom šesnaestercu. Hanover spasao Dortmund "fenjera".

Fudbal 22.12.2014 | 14:20

Ekipa Hofenhajma zabeležila je svoju najubedljiviju pobedu svih vremena u Bundes ligi, a fudbaleri Herte platili ceh za prerano spuštanje garda, pred odlazak na odmor koji će trajati do 1. februara.

Herta - Hofenhajm 0:5 (0:3)!

Da to neće biti dan plavo-belih iz Berlina, dalo se naslutiti u 23. minutu, kada je reprezentativac SAD Džon Bruks skrenuo u sopstvenu mrežu centaršut Kevina Folanda.

Sejad Salihović je do kraja prvog poluvremena realizovao dva penala, a domaćina su dotukli Sven Šiplok u 74. i Sebastijan Rudi u 84. minutu.

Peti gol Hofenhajma bio je tragikomičan, jer je igračima Herte prvo trebalo desetak sekundi da gotovo neometani iznesu loptu iz kaznenog prostora, a kada su to uspeli, Peter Nimajer se sa njom vratio nazad, prepustio je Robertu Firminu, koji je uposlio Rudija u najjednostavnijoj mogućoj poziciji... Šteta što nemamo snimak te akcije.

U poslednjem bundesligaškom meču u 2014. godini sastaju se Frajburg i Hanover, a gosti su u poslednjim sekundama stigli do boda - 2:2 (Franc 45, Kempf 81 - Bitenkurt 83, Hoselu 90+3).

Da Hanover nije izjednačio, Borusija Dortmund "prezimila" bi sama na dnu tabele. Ovako je Frajburg poslednji zbog za nijansu slabije gol-razlike (17:25, Borusija 18:26).