НБА: Повреда Дуранта, пао Хјустон!

Кошаркаши Голден Стејта победили су Оклахому са 114:109, искористивши повреду Кевина Дуранта у првом полувремену утакмице, док је Чикаго надиграо Никсе са 103:97. Милвоки је савладао Сакраменто са 108:107, а Њу Орлеанс је био бољи од Хјустона са 99:90.

Кошарка 19.12.2014 | 13:20

Оклахома је против Голден Стејта рано повела са +17, имала је на паркету расположеног Дуранта, који је ипак меч завршио у првом полувремену због повреде. За 18 минута на паркету, затрпао је кош Вориорса са 30 поена (10-13 из игре), а његово одсуство искористили су ривали у наставку, па је прекинут низ Оклахоме од седам победа.

Вестбрук је покушао да одржи екипу са 33 поена и осам асистенција, Роберсон је имао 12 скокова и 10 поена, а Вориорсе су до победе водила шесторица играча са двоцифреним учинком. Предњачио је Кари са 34 поена и девет асистенција, Томпсон је имао 19 поена, Грин 16. После меча, ипак је највећа пажња била усмерена ка Дуранту.

"Био сам мало нервозан, али кад сам закорачио, осећао сам се добро. Ипак, желео сам да на снимању само потврдим да је све у реду, у питању је нога која је подвргнута већ операцији. Не би требало да је опасно, у питању је само предострожност, брзо ћу се вратити на терен", рекао је он. Питање је како би се меч даље одвијао - Дурант је први пут у каријери за полувреме постигао чак 30 поена.

Дејвис је био незаустављив против Хјустона са 30 поена, 14 скокова и пет блокада, уз подршку Холидеја и Андерсона (по 16 поена), док је Харден на другој страни имао нешто слабију партију (21 поен уз шут 8-23), а Хауард дабл-дабл са 13 скокова и 17 поена.

Малерозни Никси су се дуго мучили против Чикага, пришавши и на поен заостатка (98:97) минут пре краја, после чега су пресудила слободна бацања и поени Гасола. Недостајао је Булсима Роуз, али је зато Батлер дошао до рекорда каријере са 35 поена, Гасол је уз 20 имао седам скокова. На другој страни није било Ентонија, па је Хардавеј одскочио са 23 поена.

После десет мечева паузе, у којима Кингси имају учинак 2-8, Казинс се вратио на паркет, али није успео да донесе победу против Милвокија. Имао је добар учинак са 27 поена, 11 скокова и пет асистенција, Меклемор је убацо 22 поена, Геј 20, но пресудили су гости са 13 тројки. Најт је предњачио са 20 поена, по 10 су имали Мејо и Дадли.