Куп Краља: Хетафе, Леванте и Еспањол иду даље!

Фудбалери Еспањола, Левантеа и Хетафеа пласирали су се осмину финала шпанског Купа краља.

Фудбал 17.12.2014 | 23:20

Еспањол је у првом мечу са 2:0 на гостовању Алавесу већ једном ногом закорачио међу 16 најбољих, а пред својим навијачима Мориља је у 65. минуту оверио пласман каталонске екипе.

Захваљујући првом мечу даље је прошао и Леванте, пошто је у првој утакмици одиграо 1:1 на гостовању Албасетеу, док су у реваншу мреже мировале, па је прошао због правила гол у гостима.

Хетафе је попут Еспањола славио у оба сусрета, најпре је на свом терену срушио Еибар са 3:0 и у реваншу са два гола у првом полувремену отклонио све дилеме, а Пиовакари је из пенала само успео да ублажи пораз и постави коначних 2:1.