Kup Kralja: Hetafe, Levante i Espanjol idu dalje!

Fudbaleri Espanjola, Levantea i Hetafea plasirali su se osminu finala španskog Kupa kralja.

Fudbal 17.12.2014 | 23:20

Espanjol je u prvom meču sa 2:0 na gostovanju Alavesu već jednom nogom zakoračio među 16 najboljih, a pred svojim navijačima Morilja je u 65. minutu overio plasman katalonske ekipe.

Zahvaljujući prvom meču dalje je prošao i Levante, pošto je u prvoj utakmici odigrao 1:1 na gostovanju Albaseteu, dok su u revanšu mreže mirovale, pa je prošao zbog pravila gol u gostima.

Hetafe je poput Espanjola slavio u oba susreta, najpre je na svom terenu srušio Eibar sa 3:0 i u revanšu sa dva gola u prvom poluvremenu otklonio sve dileme, a Piovakari je iz penala samo uspeo da ublaži poraz i postavi konačnih 2:1.