БЛ: Бајерну стварно нико ништа не може!

Фудбалери Бајерна из Минхена, по ко зна који пут, показали су доминацију у Бундеслиги пошто су у ванредном, 16. колу савладали Фрајбург са 2:0, а истим резултатом славио је на свом терену Хановер против Аугсбурга. Штутгарт је однео велика три бода са гостовања Хамбургу 1:0, док су Келн и Мајнц поделили бодове одигравши без голова.

Фудбал 16.12.2014 | 22:20

Бајерн је диктирао темпо против Фрајбурга, лагано ломио дефанзиву противника, а са по једним голом у оба полувремена додао још три бода на сувереном престолу у немачком националном шампионату.

Робен је на асистенцију Риберија у 41. минуту донео вођство Баварцима, док је у трећем минуту другог полувремена Томас Милер изградио себи позицију и поставио коначних 2:0, те закључио "+12" разлике на табели у односу на другопласирани Волфсбург који има утакмицу мање.

Аугсбург је почео све спорије да скупља бодове, иако је био велико изненађење на старту сезоне, а ни сада није лоше котиран, али је Хановер на свом терену знао шта ради и остварио веома битну победу која га је одржала у игри за европска такмичења.

Стрелац првог гола за домаћина био је Сане у 20. минуту, док је победу потврдио Хоселу у 55. минуту. Српски интернационалац Никола Ђурђић нашао се у првој постави, а терен је напустио у 62. минуту, док га је заменио Кајуби.

Дављеници су у директном окршају морали да поделе три бода или да узму цео плен као што се сада и десило, јер је Штутгарт на гостовању био бољи од Хамбурга, па сада ова два тима имају исто бодова, а налазе се тик изнад зоне испадања.

Клајн је три минута пре краја полувремена на асистенцију Максима решио дуел, а "швабе" су успеле да остану на површини и поред искључејна Нидермејера у 53. минуту.