BL: Bajernu stvarno niko ništa ne može!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena, po ko zna koji put, pokazali su dominaciju u Bundesligi pošto su u vanrednom, 16. kolu savladali Frajburg sa 2:0, a istim rezultatom slavio je na svom terenu Hanover protiv Augsburga. Štutgart je odneo velika tri boda sa gostovanja Hamburgu 1:0, dok su Keln i Majnc podelili bodove odigravši bez golova.

Fudbal 16.12.2014 | 22:20

Bajern je diktirao tempo protiv Frajburga, lagano lomio defanzivu protivnika, a sa po jednim golom u oba poluvremena dodao još tri boda na suverenom prestolu u nemačkom nacionalnom šampionatu.

Roben je na asistenciju Riberija u 41. minutu doneo vođstvo Bavarcima, dok je u trećem minutu drugog poluvremena Tomas Miler izgradio sebi poziciju i postavio konačnih 2:0, te zaključio "+12" razlike na tabeli u odnosu na drugoplasirani Volfsburg koji ima utakmicu manje.

Augsburg je počeo sve sporije da skuplja bodove, iako je bio veliko iznenađenje na startu sezone, a ni sada nije loše kotiran, ali je Hanover na svom terenu znao šta radi i ostvario veoma bitnu pobedu koja ga je održala u igri za evropska takmičenja.

Strelac prvog gola za domaćina bio je Sane u 20. minutu, dok je pobedu potvrdio Hoselu u 55. minutu. Srpski internacionalac Nikola Đurđić našao se u prvoj postavi, a teren je napustio u 62. minutu, dok ga je zamenio Kajubi.

Davljenici su u direktnom okršaju morali da podele tri boda ili da uzmu ceo plen kao što se sada i desilo, jer je Štutgart na gostovanju bio bolji od Hamburga, pa sada ova dva tima imaju isto bodova, a nalaze se tik iznad zone ispadanja.

Klajn je tri minuta pre kraja poluvremena na asistenciju Maksima rešio duel, a "švabe" su uspele da ostanu na površini i pored isključejna Nidermejera u 53. minutu.