ПЛ: ''Карамеле'' смазале ''Полицајце''!

Фудбалери Евертона савладали су Квинс Парк Ренџерс пред својим навијачима са 3:1 за крај 16. кола Премијер лиге.

Фудбал 16.12.2014 | 14:00

Популарни "карамеле" прекинуле су мини серију од три утакмице без победе (два пораза и реми) и ушле у мирну луку, док су "полицајци" остали у зони испадања. Уједно, Евертон је на осмом премијерлигашком мечу ове године постигао три или више гола, што је последњи пут успео 1999. године.

Пулени Робрета Мартинеза нешто више од пола сата тражили су пут до мреже гостију, а навијачи на Гудисону два пута су се радовали до краја полувремена. Рос Баркли је у 33. минуту сјано повукао лопту и са око 20 метара послао "бомбу" у горњи леви угао, а предност је удвостручио Кевин Миралас из слободњака уз помоћ живог зида.

Све дилеме око победника решио је Нејсмит ударцем главом након осам минута игре у другом делу на асистенцију Мекгидија, док је Боби Замора само ублажио пораз КПР-а у 80. минуту.

Евертон се овом победом изједначио са највећим ривалом Ливерпулом на 10. месту на табели, пошто обе екипе сада имају по 21 бод. Екипа Квинс Парка остала је у опасној зони, 18. је на табели са 14 бодова.