PL: ''Karamele'' smazale ''Policajce''!

Fudbaleri Evertona savladali su Kvins Park Rendžers pred svojim navijačima sa 3:1 za kraj 16. kola Premijer lige.

Fudbal 16.12.2014 | 14:00

Popularni "karamele" prekinule su mini seriju od tri utakmice bez pobede (dva poraza i remi) i ušle u mirnu luku, dok su "policajci" ostali u zoni ispadanja. Ujedno, Everton je na osmom premijerligaškom meču ove godine postigao tri ili više gola, što je poslednji put uspeo 1999. godine.

Puleni Robreta Martineza nešto više od pola sata tražili su put do mreže gostiju, a navijači na Gudisonu dva puta su se radovali do kraja poluvremena. Ros Barkli je u 33. minutu sjano povukao loptu i sa oko 20 metara poslao "bombu" u gornji levi ugao, a prednost je udvostručio Kevin Miralas iz slobodnjaka uz pomoć živog zida.

Sve dileme oko pobednika rešio je Nejsmit udarcem glavom nakon osam minuta igre u drugom delu na asistenciju Mekgidija, dok je Bobi Zamora samo ublažio poraz KPR-a u 80. minutu.

Everton se ovom pobedom izjednačio sa najvećim rivalom Liverpulom na 10. mestu na tabeli, pošto obe ekipe sada imaju po 21 bod. Ekipa Kvins Parka ostala je u opasnoj zoni, 18. je na tabeli sa 14 bodova.