АБА: Звезда ''за длаку'' изједначила рекорд!

Игокеа је пружила отпор у "Пиониру", водила у 38. минуту, али се Бобан Марјановић вратио на терен и повео црвено-беле ка победи и изједначењу рекорда Олимпије - 76:71!

Кошарка 16.12.2014 | 13:00

О старту сезоне кошаркаша Звезде, виђеном ове јесени, дуго ће се причати - не само међу навијачима црвено-белих.

У понедељак увече, екипа Дејана Радоњића изједначила је рекорд Олимпије из прве "јадранске" сезоне, остваривши и 12. узастопну победу.

Пред 3.000 посетилаца хале "Пионир", поражен је тим који је последњи победио Звезду на том месту у регионалном такмичењу - у октобру 2012. Теже него што је очекивано:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ - ИГОКЕА 76:71 (20:19, 23:14, 21:24, 12:14)

Одмарао је Радоњић целу утакмицу "ровитог" Маркуса Вилијамса и у већем делу Бобана Марјановића. Горостасни центар вратио се на терен шест минута пре краја, када је тим из Лакташа водио, а домаћин губио конце на обе стране терена.

Екипа Жељка Лукајића губила је у 28. минуту 15 поена разлике (64:49), али се брзо тргла и решила трећу деоницу у своју корист - 24:21. На старту последњег квартала, погађала је у низу и приморала Радоњића да ипак опет убаци Марјановића на терен, иако је до тог момента играо само седам минута.

Од тог, 34. минута, црвено-бели су агресивном одбраном увели меч у свој ритам, иако су у нападу тешко проналазили решења и промашивали тројку за тројком (Блажић, Калинић, Џенкинс...)

И у том сегменту је улазак високог центра покренуо екипу, па је упркос стомачним проблемима одлучио питање победника. Уз то, спречио је и најефикаснијег играча Игокее Душка Бунића (14 п) да лако сабира офанзивне скокове, који су у највећој мери и вратили госте у утакмицу после дебелог заостатка.

Игокеа је у 38. минуту водила 70:71, када је Марјановић сигурним поенима (закуцавањем и после офанзивног скока) донео Звезди вођство које до краја није испустила.

Ношени пробуђеним "Пиониром", домаћи су заиграли и агресивнију одбрану, па је Бранко Лазић у тим тренуцима спречавао ривале да пренесу лопту на супротну половину у предвиђеном периоду.

Марјановић је потом погодио уз фаул, као и Никола Калинић (најефикаснији међу домаћима - 13 поена) и изненађење је дефинитивно спречено. Тренер Игокее Жељко Лукајић био је љут због неколико судијских одлука, као и због декоцентрације свог тима у завршници.

Навијачи су испратили екипу аплаузом и овацијама у свлачионицу. На истом месту, пред празним трибинама, црвено-бели ће у петак играти против Лаборал Куће, а у понедељак ће против МЗТ Скопља у Македонији покушати да оборе рекорд АБА лиге и постану најуспешнији тим на старту сезоне у историји такмичења.

Мега Лекс - Металац 99:82

ТАБЕЛА: Црвена звезда Телеком 12-0, Будућност 10-2, Цедевита 8-4, Олимпија 8-4, Партизан 6-6, Мега Лекс 6-6, Цибона 6-6, Солнок 6-6, Крка 5-7, Задар 5-7, Металац 4-8, МЗТ 4-8, Игокеа 3-9, Левски 1-11.

ПАРОВИ 13. КОЛА: Игокеа - Мега Лекс, Левски - Цибона, Крка - Олимпија, Металац - Задар, Цедевита - Солнок, Партизан - Будућност, МЗТ - Црвена звезда Телеком.