Примера: Разочарали Севиља и Атлетико!

Последњи првенствени меч на Висенте Калдерону у 2014, а први пораз Атлетико Мадрида ове године на његовом стадиону! Мексиканац, Карлос Вела, постигао све голове за Реал Сосиједад од када је Дејвид Мојес сео на клупу, али то није донело жељене резултате...

Фудбал 15.12.2014 | 14:00

Тужно вече за навијаче Атлетико Мадрида...

Прибојавао се Дијего Симеоне дуела са Виљареалом у изјавама датим уочи утакмице, а испоставило се да је његова стрепња била оправдана.

"Жута подморница" славила је у Мадриду 1:0 и онемогућила актуелног шампиона да се изједначи са Барселоном на другом месту Примере. Да ситуација буде још болнија по навијаче, био је ово први пораз црвено-белих у Примери на њиховом стадиону у 2014. години, на којем ће поново играти 3. јануара 2015. против Левантеа.

Човек одлуке у утакмици у којој је Атлетико углавном нападао и имао лопту у свом поседу, а Виљареал претио из контранапада, био је 21-годишњи Аргентинац Лусијано Вијето.

Брзоноги нападач гостију, иначе најбољи стрелац тима са пет голова, умакао је Годину у 84. минуту и прецизно шутирао поред Моје, који је само неколико минута раније био успешнији у дуелу "један на један".

Атлетико је остао на 32 бода, седам мање од водећег Реала, док Виљареал сада дели шесто место са Малагом и поново је у трци за место које води у Лигу Европе, а са само три бода мање од Севиље, која је на четвртом месту (квалификације за Лигу шампиона).

Дерби Баскије завршен је без победника: Реал Сосиједад - Атлетик Билбао 1:1.

Прво полувреме припало је домаћину, који је повео већ у трећем минуту поготком Карлоса Веле, а друго гостима, који су изједначили преко Оскара Де Маркоса у 61.

По бод освојен у овом 15. колу Примере није много значио ни једнима, ни другима, пошто су остали ближи зони испадања, него борби за излазак на међународну сцену.

Занимљиво, од када је Дејвид Мојес средином новембра сео на клупу Реал Сосиједада, све голове у пет одиграних мечева постигао је Вела.

Мексиканац је био стрелац у победи против Елчеа (три гола) и сада у ремију са Атлетик Билбао.

Била је ово трећи реми некадашњег тренера Манчестер јунајтеда на клупи Сосиједада, уз победу и пораз.

Имали су домаћи фудбалери прилику да у последњих десет минута дођу до победе са играчем више, због другог жутог картона Лапортеу, међутим, нису искористили бројчану предност.

Најбољу шансу пропустио је Серхио Каналес у надокнади меча, када је из добре позиције шутирао право у голмана Атлетик Билбаа.