Primera: Razočarali Sevilja i Atletiko!

Poslednji prvenstveni meč na Visente Kalderonu u 2014, a prvi poraz Atletiko Madrida ove godine na njegovom stadionu! Meksikanac, Karlos Vela, postigao sve golove za Real Sosijedad od kada je Dejvid Mojes seo na klupu, ali to nije donelo željene rezultate...

Fudbal 15.12.2014 | 14:00

Tužno veče za navijače Atletiko Madrida...

Pribojavao se Dijego Simeone duela sa Viljarealom u izjavama datim uoči utakmice, a ispostavilo se da je njegova strepnja bila opravdana.

"Žuta podmornica" slavila je u Madridu 1:0 i onemogućila aktuelnog šampiona da se izjednači sa Barselonom na drugom mestu Primere. Da situacija bude još bolnija po navijače, bio je ovo prvi poraz crveno-belih u Primeri na njihovom stadionu u 2014. godini, na kojem će ponovo igrati 3. januara 2015. protiv Levantea.

Čovek odluke u utakmici u kojoj je Atletiko uglavnom napadao i imao loptu u svom posedu, a Viljareal pretio iz kontranapada, bio je 21-godišnji Argentinac Lusijano Vijeto.

Brzonogi napadač gostiju, inače najbolji strelac tima sa pet golova, umakao je Godinu u 84. minutu i precizno šutirao pored Moje, koji je samo nekoliko minuta ranije bio uspešniji u duelu "jedan na jedan".

Atletiko je ostao na 32 boda, sedam manje od vodećeg Reala, dok Viljareal sada deli šesto mesto sa Malagom i ponovo je u trci za mesto koje vodi u Ligu Evrope, a sa samo tri boda manje od Sevilje, koja je na četvrtom mestu (kvalifikacije za Ligu šampiona).

Derbi Baskije završen je bez pobednika: Real Sosijedad - Atletik Bilbao 1:1.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu, koji je poveo već u trećem minutu pogotkom Karlosa Vele, a drugo gostima, koji su izjednačili preko Oskara De Markosa u 61.

Po bod osvojen u ovom 15. kolu Primere nije mnogo značio ni jednima, ni drugima, pošto su ostali bliži zoni ispadanja, nego borbi za izlazak na međunarodnu scenu.

Zanimljivo, od kada je Dejvid Mojes sredinom novembra seo na klupu Real Sosijedada, sve golove u pet odigranih mečeva postigao je Vela.

Meksikanac je bio strelac u pobedi protiv Elčea (tri gola) i sada u remiju sa Atletik Bilbao.

Bila je ovo treći remi nekadašnjeg trenera Mančester junajteda na klupi Sosijedada, uz pobedu i poraz.

Imali su domaći fudbaleri priliku da u poslednjih deset minuta dođu do pobede sa igračem više, zbog drugog žutog kartona Laporteu, međutim, nisu iskoristili brojčanu prednost.

Najbolju šansu propustio je Serhio Kanales u nadoknadi meča, kada je iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana Atletik Bilbaa.