БЛ: Падерборн укротио ''Вукове''!

Волфсбург нападао и нападао, али није успео да савлада Падерборн.

Фудбал 15.12.2014 | 13:40

"Вукови" су намирисали да је ово сезона у којој би могли да се врате на велику сцену!
Од титуле освојене 2009. године, Волфсбург није успео да се пласира у Лигу шампиона, чак се и борио за опстанак, али изгледа да су се ствари промениле.

Екипа Дитера Хекинга тренутно је другопласирана на табели, са девет бодова мање од Бајерна, али и чак шест више од трилинга тимова на трећој позицији: Бајера, Борусије Менхенгладбах и Аугзбурга.

Ипак...

Иако се налазе у сјајној серији, само један пораз у последњих десет утакмица, играчи Волфсбурга ове недеље нису успели да на свом стадиону савладају десетопласирани Падерборн.

Имали су 1:0 од 17. минута аутоголом Рафе, имали су и пенал у 30, али је на крају утакмица завршена без победника - 1:1.

Хрватски репрезентативац Иван Перишић није искористио једанаестерац, а онда му је у 51. Албанац Албан Меха показао како се шутира са 11 метара. Прецизно, за бод гостију.

Домаћим играчима није била довољна апсолутна теренска иницијатива (посед лопте 64 одсто, 21 шут од којих 14 у оквир гола, 11 корнера...)

У дербију кола између Бајер Леверкузена и Борусије Менхенгладбах није било победника. Дуел екипа које са Аугзбургом деле треће место завршен је 1:1.

"Аспиринџије" су повеле већ у 18. минуту преко Хакана Чалханоглуа, а бод гостима донео је Рул Брувер у 40.

Леверкузен је био значајно офанзивнији ривал, што показује и статистика. Играчи Бајера имали су лопту у свом поседу 58 одсто активне игре, а гости 42. С обзиром на то, логично је и да су више пута шутирали ка голу противника - 22:7, међутим само пет пута лопта је ишла у оквир гола. Одбрана Борусије, очигледно, добро је одрадила свој посао...