BL: Paderborn ukrotio ''Vukove''!

Volfsburg napadao i napadao, ali nije uspeo da savlada Paderborn.

Fudbal 15.12.2014 | 13:40

"Vukovi" su namirisali da je ovo sezona u kojoj bi mogli da se vrate na veliku scenu!
Od titule osvojene 2009. godine, Volfsburg nije uspeo da se plasira u Ligu šampiona, čak se i borio za opstanak, ali izgleda da su se stvari promenile.

Ekipa Ditera Hekinga trenutno je drugoplasirana na tabeli, sa devet bodova manje od Bajerna, ali i čak šest više od trilinga timova na trećoj poziciji: Bajera, Borusije Menhengladbah i Augzburga.

Ipak...

Iako se nalaze u sjajnoj seriji, samo jedan poraz u poslednjih deset utakmica, igrači Volfsburga ove nedelje nisu uspeli da na svom stadionu savladaju desetoplasirani Paderborn.

Imali su 1:0 od 17. minuta autogolom Rafe, imali su i penal u 30, ali je na kraju utakmica završena bez pobednika - 1:1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije iskoristio jedanaesterac, a onda mu je u 51. Albanac Alban Meha pokazao kako se šutira sa 11 metara. Precizno, za bod gostiju.

Domaćim igračima nije bila dovoljna apsolutna terenska inicijativa (posed lopte 64 odsto, 21 šut od kojih 14 u okvir gola, 11 kornera...)

U derbiju kola između Bajer Leverkuzena i Borusije Menhengladbah nije bilo pobednika. Duel ekipa koje sa Augzburgom dele treće mesto završen je 1:1.

"Aspirindžije" su povele već u 18. minutu preko Hakana Čalhanoglua, a bod gostima doneo je Rul Bruver u 40.

Leverkuzen je bio značajno ofanzivniji rival, što pokazuje i statistika. Igrači Bajera imali su loptu u svom posedu 58 odsto aktivne igre, a gosti 42. S obzirom na to, logično je i da su više puta šutirali ka golu protivnika - 22:7, međutim samo pet puta lopta je išla u okvir gola. Odbrana Borusije, očigledno, dobro je odradila svoj posao...