ЛЕ, мечеви од 19: Голеада у Загребу!

Фудбалери Дњепра успели су да се прогурају у фазу испадања Лиге Европе пошто су у групи Ф савладали Сент Етјен са 1:0, а Карабах је одиграо 0:0 са Интером на свом терену, тако да није могао даље. Динамо из Загреба није имао шансе да се пласира даље, али је савладао Селтик са 4:3, а један од три гола за Шкоте постигао је Стефан Шћеповић. Никола Максимовић је био асистент у тријумфу Торина над Копенхагеном 5:1, док је Клуб Бриж у последњим тренуцима успео да дође до прве позиције у групио победом против ХЈК-а 2:1.

Фудбал 11.12.2014 | 22:00

Група А: Виљареал и Менхенгладбах до краја доминирали победама над Аполоном и Цирихом

Јасно је било да ће Виљареал врло тешко испустити бодовну разлику, а то се дало приметити против Аполона, јер је "жута подморница" са 2:0 лако дошла до друге позиције и проласка даље, а голове су постигли Морено и Вијето.

Читаву утакмицу одиграо је српски интернационалац Антонио Рукавина за ВИљареал, док је Менхенгладбах рутинском победом над Цирихом 3:0 отклонио све могућности да ко ће бити први у групи.

Група Б: "Петарда" Торина у Копенхагену, асистенција Максимовића, Клуб Бриџ ускратио ХЈК наду у пласман даље

Торино је на крају групном такмичења пружио сјајну партију против Копенхагена у гостима славивши од 5:1. Од 30. до 40. минута, Данци су зарадили два директна црвена картона, а изједначујући гол постигао је Мартинез после дуге лопте Николе Максимовића.

Максимовић је напустио игру у 60. минуту, а "бикови" се ипак нису докопали првог места, јер је Клуб Бриж минут пре краја утакмице постигао победоносни гол за 2:1 против ХЈК-а који је имао прилику да иде даље, али није био превише близу таквог сценарија.

Група Д: Динамо Загреб после голеаде и преокрета бољи од Селтика, гол Шћеповића на Максимиру, Салцбург "петицом" закључио циклус против Астре

Динамо није имао никаквих шанси да се нађе у наредној рунди такмичења, али је загризао у Загребу да слави против Селтика, те су добро почели са голом Пјаце, али су Комонс, а затим Стефан Шћеповић головима донели преокрет.

Хрвати су дошли до 4:2 врло брзо, а Шћеповић се до краја сусрета замало уписао још једном у стрелце, али га је Пиварић престигао и постигао аутогол, а пораз није спутао његову екипу да оде даље.

Салзбург није имао проблема против депримиране Астре која кубури већ дужи период, тако да су Аустријанци са 5:1 декласирали за лак пролаз.

Група Е: Динамо Москва у дуелу успешних добио ПСВ, Панатинаикос и Ешторил се опростили ремијем

Московски Динамо је у последњем минуту утакмице савладао ПСВ, али није спутао Холанђане да се такође нађу у шеснаестини финала, а једини погодак постигао је Јонов.

У, скоро, пријатељској утакмици, Карелис је у 55. минуту донео вођство Панатинаикосу вођство против Ешторила, али су Португалци голом Клебера три минута пре краја утакмице освојили бод за крај.

Група Ф: Дњепар у фото-финишу бржи од Карабаха и Сент Етјена, Интер одиграо нулу за Украјинце

Фудбалери Интера нису имали мотива да направе нешто више против Карабаха, као ни тренер Манћини који је на терен извео састав Каризо, Донкор, Кампањаро, Андреоли, Дамрозио, Крхин, Оби, Мбаје, Мвила, Бонацоли, Освалдо, тако да Немање Видића и Здравка Кузмановића није било ни на клупи.

Милански тим је већ обезбедио пролаз са прве позиције, а домаћин је у четвртом минуту надокнаде затресао мрежу, али га је офсајд спречио да оде у наредну фазу такмичења.

Све је то искористио Дњепар који је на свом терену славио против Сент Етјена у директном окршају за пролаз, а једини погодак постигао је Федецки у 66. минуту након што је Конопљанка погодио стативу из прекида, а лопта се директно одбила на ногу бека украјинске екипе, па је он погодио горњи леви угао за велико славље.