Миха и Самп протутњали Вероном!

Фудбалери Сампдорије победили су у гостима Верону са 3:1, у последњој утакмици 14. кола италијанске Серије А.

Фудбал 09.12.2014 | 12:40

Сампдорија је одиграла још једну добру утакмицу, али јој је био олакшан посао, пошто је већ од 26. минута имала играча више због искључења Рафаела Маркеса.

Након овог тријумфа екипа Синише Михајловића заузима четврто место на табели које води у ЛЕ са 35 бодова, док је Верона остала на 15. месту са 14 бодова.

Маркесу је побегао Едер, Мексиканац га је саплео с леђа и судија га је оправдано искључио и показао на белу тачку. Нападач Сампдорије био је сигуран са пенала за вођство.

Међутим, домаћи иако су имали десеторицу на терену нису се предавали, па је Лука Тони у 37. минуту изједначио, када је био најбржи приликом једног одбитка голмана.

Тим резултатом отишло се на одмор, али је Сампдорија успела да преломи меч у пет минута, средином другог дела. Прво је Окака главом сачекао центаршут са левог бока, да би у 62. минуту Габијадини из петерца послао лопту Едера у празну мрежу.

До краја меча није виђена је по једна шанса на обе стране, па је Сампдорија забележила и шесту утакмицу без пораза.

Српски интернационалац Ненад Крстичић играо је од 55. минута, када је заменио Данкана.