Лига 1: Лион и Марсељ сигурни, ОМ остао први

Фудбалери Лиона освојили су три бода на гостовању Евијану после драме са 3:2 у 17. колу француског првенства. Фудбалери Олимпика из Марсеја победили су Мец са 3:1 у последњој утакмици 17. кола Лиге 1 и вратили се на само чело табеле.

Фудбал 08.12.2014 | 16:40

Домаћин је водио са 2:1 десет минута пре краја, али је Лаказет у 81. изједначио, а у четвртом минуту судијске надокнаде времена из пенала донео победу гостима.

Репрезентативац Србије Милан Бишевац одиграо је цео меч за Лион и добио жути картон, а у екипи Евијана 73 минута на терену је провео бивши везиста Црвене звезде Милош Нинковић.

Евијан је два пута водио, головима Седрика Барбосе у 28. из велике удаљености и 64. минуту после грешке у везном реду Лиона, а први стрелац за госте био је Бензија у 62. минуту.

Лион је везао две победе и са укупно 33 бода налази се на трећем месту са четири бода мање од тренутно водећег Пари Сен Жермена. Евијан је на 14. месту на табели са 19 освојених бодова.

Андре Жињак је у 43. минуту довео Марсеј у вођство на „Велодрому“, да би Флоран Малуда изједначио у трећем минуту другог полувремена.

Андре Ају је вратио предност Марсеју у 59. минуту, да би коначан резултат поставио Димитри Паје у надокнади времена.

Марсеј је тако дошао до 12 победе ове сезоне, после које има 38 бодова на челу табеле, један више од Пари Сен Жермена, који је у суботу победио Нант са 2:1.

У преостале две утакмице које су одигране у недељу, Ланс и Лил су играли 1:1, док је Генган победио Ремс са 3:2.