Liga 1: Lion i Marselj sigurni, OM ostao prvi

Fudbaleri Liona osvojili su tri boda na gostovanju Evijanu posle drame sa 3:2 u 17. kolu francuskog prvenstva. Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Mec sa 3:1 u poslednjoj utakmici 17. kola Lige 1 i vratili se na samo čelo tabele.

Fudbal 08.12.2014 | 16:40

Domaćin je vodio sa 2:1 deset minuta pre kraja, ali je Lakazet u 81. izjednačio, a u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena iz penala doneo pobedu gostima.

Reprezentativac Srbije Milan Biševac odigrao je ceo meč za Lion i dobio žuti karton, a u ekipi Evijana 73 minuta na terenu je proveo bivši vezista Crvene zvezde Miloš Ninković.

Evijan je dva puta vodio, golovima Sedrika Barbose u 28. iz velike udaljenosti i 64. minutu posle greške u veznom redu Liona, a prvi strelac za goste bio je Benzija u 62. minutu.

Lion je vezao dve pobede i sa ukupno 33 boda nalazi se na trećem mestu sa četiri boda manje od trenutno vodećeg Pari Sen Žermena. Evijan je na 14. mestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

Andre Žinjak je u 43. minutu doveo Marsej u vođstvo na „Velodromu“, da bi Floran Maluda izjednačio u trećem minutu drugog poluvremena.

Andre Aju je vratio prednost Marseju u 59. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dimitri Paje u nadoknadi vremena.

Marsej je tako došao do 12 pobede ove sezone, posle koje ima 38 bodova na čelu tabele, jedan više od Pari Sen Žermena, koji je u subotu pobedio Nant sa 2:1.

U preostale dve utakmice koje su odigrane u nedelju, Lans i Lil su igrali 1:1, dok je Gengan pobedio Rems sa 3:2.