БЛ: ''Петарда'' Ајнтрахта, побједа ХСВ-а...

Фудбалери Хамбурга били су бољи у 14. колу Бундеслиге од Мајнца са 2:1, док је Ајнтрахт из Франкфурта одиграо перфектну партију савладавши Вердер из Бремена са 5:2.

Фудбал 08.12.2014 | 15:00

Хамбург је повео у првом полувремену против Мајнца голом Клебера, а онда је у 54. минуту досуђен једанаестерац за домаћу екипу који је реализовао капитен Рафаел ван дер Варт. Гости су стигли само на минут до краја сусрета да смање предност преко Оказакија, али су сва три бода остала "ХСХ Нордбанк" арени.

Српски репрезентативац Филип Ђуричић био је у стартној постави Мајнца, а игру је напустио у 66. минуту, док је уместо њега ушао Самперио.

Ајнтрахт је у Франкфурту био фаворит против Вердера, а то је и потврдио у 34. минуту када је повео преко Мејера, али је Гебре Селасије у последњем минуту првог полувремена поравнао резултат.

Домаћи колектив је поново дошао до предност у 52. минуту преко Сеферовића, али се чини да је направио фаул над чуваром мреже тима из Бремена. Мејер се други пут у стрелце уписао у 68. минуту, а на 4:1 је повисио Аигнер у 76. минуту.

За част Вердера, гол је постигао Калдирола три минута касније, али је већ после 60 секунди пукла "петарда" након поготка Стендере. Српски интернационалац Слободан Медојевић добио је простора у 84. миуту управо уместо сјајног Мејера, док је Александар Игњовски играо последњих три минута сусрета.