BL: ''Petarda'' Ajntrahta, pobjeda HSV-a...

Fudbaleri Hamburga bili su bolji u 14. kolu Bundeslige od Majnca sa 2:1, dok je Ajntraht iz Frankfurta odigrao perfektnu partiju savladavši Verder iz Bremena sa 5:2.

Fudbal 08.12.2014 | 15:00

Hamburg je poveo u prvom poluvremenu protiv Majnca golom Klebera, a onda je u 54. minutu dosuđen jedanaesterac za domaću ekipu koji je realizovao kapiten Rafael van der Vart. Gosti su stigli samo na minut do kraja susreta da smanje prednost preko Okazakija, ali su sva tri boda ostala "HSH Nordbank" areni.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić bio je u startnoj postavi Majnca, a igru je napustio u 66. minutu, dok je umesto njega ušao Samperio.

Ajntraht je u Frankfurtu bio favorit protiv Verdera, a to je i potvrdio u 34. minutu kada je poveo preko Mejera, ali je Gebre Selasije u poslednjem minutu prvog poluvremena poravnao rezultat.

Domaći kolektiv je ponovo došao do prednost u 52. minutu preko Seferovića, ali se čini da je napravio faul nad čuvarom mreže tima iz Bremena. Mejer se drugi put u strelce upisao u 68. minutu, a na 4:1 je povisio Aigner u 76. minutu.

Za čast Verdera, gol je postigao Kaldirola tri minuta kasnije, ali je već posle 60 sekundi pukla "petarda" nakon pogotka Stendere. Srpski internacionalac Slobodan Medojević dobio je prostora u 84. miutu upravo umesto sjajnog Mejera, dok je Aleksandar Ignjovski igrao poslednjih tri minuta susreta.