Примера: Сигурни Барса и Виљареал, кикс Валенсије!

Када је Негредо у 83. минуту коначно затресао мрежу Гранаде, чинило се да "слепим мишевима" не могу да измакну три бода. Еспањол је прекинуо један негативан низ у градским дербијима са Барселоном, али поново није успео да победи.

Фудбал 08.12.2014 | 14:00

Несмотрен потез Пака Алкасера при вођству од 1:0 у 87. минуту, а одмах затим и лоша интервенција голмана Дијега Алвеша, коштали су Валенсију бодова на гостовању у Гранади.

Алкасер је после насртаја Карлоса у паду махинално узвратио ударац, ривал је добро одглумио, а судија показао играчу Валенсије пут у свлачионицу.

Практично из прве следеће акције, домаћин је изједначио. Алвеш је пробао да избоксује лопту, али она се одбила како не треба, метар-два од стативе, где Нигеријцу Исаку Саксесу није било тешко да је спроведе у празан гол - 1:1.

Валенсија је повела ударцем Алвара Негреда "из колена" са 15 метара, после кога је лопта неодбрањиво отишла под пречку.

Позајмљени нападач Манчестер ситија у претходној шанси је погодио стативу...

Пре неки дан, демонстрирајући свој шпански, Дејвид Мојес бројао је на конференцији за медије унос, дос, трес, кватро...

...испоставило се да је толико голова примио на "ЕЛ Мадригалу".

Пред 17.000 навијача, Виљареал је успављивао Реал Сосиједад пуних сат времена, а када је Бруно постигао мајсторски гол из слободног ударца, противник је нокаутиран са још три ударца у браду: Виљареал - Сосиједад 4:0 (0:0).

Био је то први лигашки пораз новог тренера Баскијаца, Шкота Дејвида Мојеса, који је почео ремијем у Ла Коруњи са Депортивом (0:0), а онда уписао и победу над Елчеом код куће (3:0). У међувремену, Мојес је одиграо и 0:0 у Купу краља са Овиједом, а онда је дошао на ред први пораз у Шпанији, и то какав.

После гола Бруна, левом ногом, преко живог зида, од пречку, па од леђа голмана, све до мреже, шансе пред голом гостију су се ређале као на траци.

На 2:0 у 73. минуту, на асистенцију Икечуквуа Учеа, повисио је Денис Черишев, да би исти играч седам минута касније асистирао Моисесу Гомезу за 3:0. Гомез је у 86. минуту постигао још један гол на пас Пиње, тако да се Виљареал изједначио на деоби петог места на табели са Валенсијом и Малагом (24 бода).

Сосиједад остаје 14. са 13 бодова, после новог убедљивог пораза на "Ел Мадригалу". Прошле сезоне, 13. јануара, било је 5:1, а онда је Виљареал добио и у Сан Себастијану 18. маја ове године - 1:2.

Последњи пут, Баскијци су победили "Жуту подморницу" још 2010. године.

Добро је почело по играче Еспањола, али је задовољство трајало само пола сата.

Градски ривал Барселона опет је био убедљив - 5:1, тако да плаво-бели и даље чекају на прву победу у међусобним дуелима још од 2009, када су славили 2:1.

Понадали су се гости да би "сушни период" могао да се заврши ове недеље, пошто су повели у 13. минуту преко Серхија Гарсије, играча пониклог у чувеној Барсиној школи "Ла Масија", али је нада трајала свега пола сата.

Лионел Меси био је неумољив!

Аргентинац је погодио мрежу у најгорем тренутку по Еспањол, неколико секунди пред одлазак на одмор, а потом је у другом делу меча наставио у истом ритму.

Само пет минута требало му је да доведе Барселону у вођство, затим је у 53. Пике повисио на 3:1, а онда су у финишу меча Педро (77) и опет Меси (81) дотукли ривала.

Једино што би могло да буде утеха навијачима Еспањола, јесте да су њихови играчи први пут од те 2009. и поготка Ивана Де Ла Пење успели да затресу мрежу градског ривала на његовом стадиону.

Био је ово седми узастопни пораз плаво-белих од Барселоне, која је везала седму првенствену победу, али је и даље друга на табели са два бода мање од Реал Мадрида.

Меси је овим хет-триком постао најбољи стрелац у историји дуела Барселоне и Еспањола, пошто је постигао 12 голова у 16 утакмица. Били су ово, такође, његов 400, 401. и 402. гол за Барсу, рачунајући и пријатељске мечеве.