Primera: Sigurni Barsa i Viljareal, kiks Valensije!

Kada je Negredo u 83. minutu konačno zatresao mrežu Granade, činilo se da "slepim miševima" ne mogu da izmaknu tri boda. Espanjol je prekinuo jedan negativan niz u gradskim derbijima sa Barselonom, ali ponovo nije uspeo da pobedi.

Fudbal 08.12.2014 | 14:00

Nesmotren potez Paka Alkasera pri vođstvu od 1:0 u 87. minutu, a odmah zatim i loša intervencija golmana Dijega Alveša, koštali su Valensiju bodova na gostovanju u Granadi.

Alkaser je posle nasrtaja Karlosa u padu mahinalno uzvratio udarac, rival je dobro odglumio, a sudija pokazao igraču Valensije put u svlačionicu.

Praktično iz prve sledeće akcije, domaćin je izjednačio. Alveš je probao da izboksuje loptu, ali ona se odbila kako ne treba, metar-dva od stative, gde Nigerijcu Isaku Saksesu nije bilo teško da je sprovede u prazan gol - 1:1.

Valensija je povela udarcem Alvara Negreda "iz kolena" sa 15 metara, posle koga je lopta neodbranjivo otišla pod prečku.

Pozajmljeni napadač Mančester sitija u prethodnoj šansi je pogodio stativu...

Pre neki dan, demonstrirajući svoj španski, Dejvid Mojes brojao je na konferenciji za medije unos, dos, tres, kvatro...

...ispostavilo se da je toliko golova primio na "EL Madrigalu".

Pred 17.000 navijača, Viljareal je uspavljivao Real Sosijedad punih sat vremena, a kada je Bruno postigao majstorski gol iz slobodnog udarca, protivnik je nokautiran sa još tri udarca u bradu: Viljareal - Sosijedad 4:0 (0:0).

Bio je to prvi ligaški poraz novog trenera Baskijaca, Škota Dejvida Mojesa, koji je počeo remijem u La Korunji sa Deportivom (0:0), a onda upisao i pobedu nad Elčeom kod kuće (3:0). U međuvremenu, Mojes je odigrao i 0:0 u Kupu kralja sa Ovijedom, a onda je došao na red prvi poraz u Španiji, i to kakav.

Posle gola Bruna, levom nogom, preko živog zida, od prečku, pa od leđa golmana, sve do mreže, šanse pred golom gostiju su se ređale kao na traci.

Na 2:0 u 73. minutu, na asistenciju Ikečukvua Učea, povisio je Denis Čerišev, da bi isti igrač sedam minuta kasnije asistirao Moisesu Gomezu za 3:0. Gomez je u 86. minutu postigao još jedan gol na pas Pinje, tako da se Viljareal izjednačio na deobi petog mesta na tabeli sa Valensijom i Malagom (24 boda).

Sosijedad ostaje 14. sa 13 bodova, posle novog ubedljivog poraza na "El Madrigalu". Prošle sezone, 13. januara, bilo je 5:1, a onda je Viljareal dobio i u San Sebastijanu 18. maja ove godine - 1:2.

Poslednji put, Baskijci su pobedili "Žutu podmornicu" još 2010. godine.

Dobro je počelo po igrače Espanjola, ali je zadovoljstvo trajalo samo pola sata.

Gradski rival Barselona opet je bio ubedljiv - 5:1, tako da plavo-beli i dalje čekaju na prvu pobedu u međusobnim duelima još od 2009, kada su slavili 2:1.

Ponadali su se gosti da bi "sušni period" mogao da se završi ove nedelje, pošto su poveli u 13. minutu preko Serhija Garsije, igrača poniklog u čuvenoj Barsinoj školi "La Masija", ali je nada trajala svega pola sata.

Lionel Mesi bio je neumoljiv!

Argentinac je pogodio mrežu u najgorem trenutku po Espanjol, nekoliko sekundi pred odlazak na odmor, a potom je u drugom delu meča nastavio u istom ritmu.

Samo pet minuta trebalo mu je da dovede Barselonu u vođstvo, zatim je u 53. Pike povisio na 3:1, a onda su u finišu meča Pedro (77) i opet Mesi (81) dotukli rivala.

Jedino što bi moglo da bude uteha navijačima Espanjola, jeste da su njihovi igrači prvi put od te 2009. i pogotka Ivana De La Penje uspeli da zatresu mrežu gradskog rivala na njegovom stadionu.

Bio je ovo sedmi uzastopni poraz plavo-belih od Barselone, koja je vezala sedmu prvenstvenu pobedu, ali je i dalje druga na tabeli sa dva boda manje od Real Madrida.

Mesi je ovim het-trikom postao najbolji strelac u istoriji duela Barselone i Espanjola, pošto je postigao 12 golova u 16 utakmica. Bili su ovo, takođe, njegov 400, 401. i 402. gol za Barsu, računajući i prijateljske mečeve.