АБА: Партизан добио Мегу и већ је на 5. мјесту!

Партизан сам на петом месту после победе над Мега Лексом, уз 26 поена Саше Павловића и искључење Душка Вујошевића.

Кошарка 08.12.2014 | 13:40

Кошаркаши Партизана урадили су оно што су морали, да би остали у трци за пласман у плеј-оф АБА лиге, односно за једно од прва четири места.

Поправили су скор на 6-5 и сами избили на пето место, са победом мање од четвртопласиране Олимпије (7-4), док је Мега (5-6) остала у квартету са Крком, Солноком и Цибоном.

Дуго је деловало да су изабраници Душка Вујошевића много ближи победи, али се у трећој четвртини "закувало" након бурног протеста и искључења стратега црно-белих.

Полетарци под вођством Дејана Милојевића, појачани искусним Марком Кешељом, искористили су ту гужву и пад концентрације у редовима српског првака, да између 28. и 30. минута са 57:47 смање на 57:52, а затим и изједначе на 59:59, кошем Мареље уз звук сирене.

Ипак, Партизан није дозволио изненађење.

Играч утакмице, Саша Павловић, одговорио је узастопним акцијама "2+1", Миленко Тепић постигао важну тројку за 73:66, а Милан Мачван асистенцијама помогао да црно-бели славе коначним резултатом 89:80 (18:14, 25:19, 16:26, 30:21).

Повратник у Партизан је после бледе партије против Хапоела показао због чега су Гробари толико желели да га опет виде, убацивши 26 поена, док је капитен Драган Милосављевић током 25 минута на паркету пролазио кроз своје реконвалесцентске муке, забележивши четири поена (шут за тројку 0/5), пет скокова и три изгубљене лопте.

Иако су све очи биле упрте у Николу Јокића и Ненада Миљеновића, код Меге је "шоу украо" крилни центар Андрија Бојић са 22 поена и седам скокова.

Занимљиво је да су тимови имали идентичан шут за три поена (5/17) и готово идентичан учинак са линије слободних бацања (Партизан 19/28, Мега 18/28).

Црно-бели су имали 18 скокова више (51:33, у нападу 16:8), а гости двоструко више асистенција - 11:22.

У првом полувремену су се у листу стрелаца уписала деветорица од 11 играча Партизана (није улазио само Милутиновић), а најефикаснији је био Павловић са 11.

Михајло Андрић до одласка на одмор је имао седам поена, а Миленко Тепић шест, уз седам скокова и четири асистенције.

У гостујућем тиму предњачили су Миљеновић са 13 и Бојић са 11 поена, од тога девет заредом на почетку друге четвртине.

Црно-бели су прве поене убацили тек после четири и по минута игре, када је Тепић смањио вођство Меге на 2:6.

Од тог тренутка је домаћин стегао одбрану и поенима из контранапада, или након офанзивних скокова, са лакоћом направио преокрет. Саша Павловић у 8. минуту је истрчао две контре за 12:8, а Вања Маринковић савршеном тројком из десног ћошка повисио на 18:12.

И у другој четвртини играло се у брзом ритму. Мачван је проналазио саиграче у одличним позицијама за шут (29:18 - 12. минут), а Бојић помало неочекиваном серијом примакао Мегу на 32:25.

Миљеновић и Јокић (тројка) постарали су се да у 17. минуту буде само 34:30, али Милојевићева екипа није могла дуго да "пегла" страховит дефицит у скоку (32:11, од тога 13:3 под противничким кошем).

Павловић је после офанзивног скока постигао тројку за 41:31, а Гагић повисио на 43:31, из сјајне контре по угледу на фудбал - Маринковић је са левог крила пребацио лопту Павловићу десно, а овај је иза леђа вратио Гагићу у средину, за закуцавање и подизање публике на ноге.

Металац - Црвена звезда Телеком 20.30

ТАБЕЛА: Звезда 10-0, Будућност 10-1, Цедевита 7-3, Олимпија 7-4, Партизан 6-5, Крка 5-6, Мега 5-6, Солнок 5-6, Цибона 5-6, Металац 4-6, МЗТ 4-7, Задар 3-7, Игокеа 3-8, Левски 1-10.

ПАРОВИ 12. КОЛА: Олимпија - Левски, Солнок - Крка, Задар - Партизан, Мега - Металац (13. децембар), Цибона - МЗТ, Будућност - Цедевита (14. децембар), Звезда - Игокеа (15. децембар).