Серија А: Вест дана је - Ђенова је трећа!

Црвено-плави нанели Милану први пораз у гостима ове сезоне и стали иза водећег тандема. Кикс Наполија, Парма иде ка Серији Б. "Неразури" на Меаци поражени од Удинезеа 1:2 (1:0), што их је после 14 одиграних кола спустило на 12. позицију.

Фудбал 08.12.2014 | 13:20

Изненађујући реми у матинеу Наполи - Емполи (2:2) скројио је табелу тако да су Ђенова и Милан уочи поподневног меча знали да ће победник на трећу позицију, или у случају тријумфа гостију на деобу трећег и четвртог места.

Славила је Ђенова, која је до 32. минута извела чак девет корнера и из једне такве акције постигла погодак вредан три бода.

Капитен Лука Антонели, офанзивни бек, измакао је пажњи одбране Милана и главом са шест-седам метара погодио доњи леви угао шпанског голмана Дијега Лопеза - 1:0!

"Росонери" су после две победе и четири ремија први пут ове сезоне изгубили на гостујућим стадионима.

Једини непоражени тим ван свог стадиона остаје управо Ђенова, која свој импресиван пласман дугује пре свега скору 4-3-0 на страни, а онда и минималним победама над Лациом, Јувентусом и Миланом на стадиону Луиђи Ферарис.

Наполи је везао трећи реми у првенству, по принципу Роме против Сасуола од суботе увече.

Аутсајдер Емполи повео је 0:2, а домаћин изједначио на 2:2 и то "на време", да би у последњих десетак минута преко Каљехона, Игуаина и Де Гузмана пропустио одличне шансе да преокрене резултат.

Чета Рафе Бенитеза је већ 11 кола без пораза, али је та серија због шест нерешених исхода умногоме изгубила на вредности, имајући у виду какве су амбиције "наполитанаца".

Освајач четири европска трофеја током 90-их (два Купа УЕФА, један Куп победника купова и један Суперкуп), прошле сезоне шестопласирана Парма, ове јесени игра као да је испадање у Серију Б неизбежно.

Некада познати под надимком "млекаџије", због спонзора "Пармалата", жуто-плави су код куће повели, па изгубили од Лација и 12. поразом у 14 мечева остали приковани за дно табеле.

Највише пораза после Парме има претпоследња Ћезена - осам. Дакле, чак четири мање.

Бивши "интеристи" Андреа Страмаћони, Дејан Станковић и Ђовани Пасквале вратили су се на стадион Ђузепе Меаца са екипом Удинезеа и однели сва три бода!

Интер је повео у 44. минуту преко Маура Икардија, који је "за длаку" избегао офсајд и избио сам пред голмана, али је у другом полувремену уследио преокрет.

После неколико претећих акција ветерана Антонија Ди Наталеа, Бруно Фернандез у 60. минуту је изједначио прелепим ударцем из даљине. Црно-бели се нису задовољили нерешеним резултатом, развила се отворена борба, у којој је Интер практично победио самог себе.

Сирил Теро у 71. искористио додавање Родрига Паласија уназад, прихватио лопту, заобишао Самира Хандановића и пласирао је у мрежу - 1:2!

Удинезе, који је претходног викенда на истом терену изгубио 2:0 од Милана, сада је сустигао "росонере" и са њима дели седму и осму позицију, док је Интер тек на дванаестом месту, готово подједнако удаљен од зоне испадања и ривала за излазак у Европу!

Валтер Мацари отеран је средином новембра, после ремија са Вероном (2:2), који је екипу оставио на деветом месту.

Роберта Манћинија сачекао је тежак распоред и он је из три меча (Милан, Рома, Удинезе) узео само бод. Навијачи чекају јануарски прелазни рок...