Serija A: Vest dana je - Đenova je treća!

Crveno-plavi naneli Milanu prvi poraz u gostima ove sezone i stali iza vodećeg tandema. Kiks Napolija, Parma ide ka Seriji B. "Nerazuri" na Meaci poraženi od Udinezea 1:2 (1:0), što ih je posle 14 odigranih kola spustilo na 12. poziciju.

Fudbal 08.12.2014 | 13:20

Iznenađujući remi u matineu Napoli - Empoli (2:2) skrojio je tabelu tako da su Đenova i Milan uoči popodnevnog meča znali da će pobednik na treću poziciju, ili u slučaju trijumfa gostiju na deobu trećeg i četvrtog mesta.

Slavila je Đenova, koja je do 32. minuta izvela čak devet kornera i iz jedne takve akcije postigla pogodak vredan tri boda.

Kapiten Luka Antoneli, ofanzivni bek, izmakao je pažnji odbrane Milana i glavom sa šest-sedam metara pogodio donji levi ugao španskog golmana Dijega Lopeza - 1:0!

"Rosoneri" su posle dve pobede i četiri remija prvi put ove sezone izgubili na gostujućim stadionima.

Jedini neporaženi tim van svog stadiona ostaje upravo Đenova, koja svoj impresivan plasman duguje pre svega skoru 4-3-0 na strani, a onda i minimalnim pobedama nad Laciom, Juventusom i Milanom na stadionu Luiđi Feraris.

Napoli je vezao treći remi u prvenstvu, po principu Rome protiv Sasuola od subote uveče.

Autsajder Empoli poveo je 0:2, a domaćin izjednačio na 2:2 i to "na vreme", da bi u poslednjih desetak minuta preko Kaljehona, Iguaina i De Guzmana propustio odlične šanse da preokrene rezultat.

Četa Rafe Beniteza je već 11 kola bez poraza, ali je ta serija zbog šest nerešenih ishoda umnogome izgubila na vrednosti, imajući u vidu kakve su ambicije "napolitanaca".

Osvajač četiri evropska trofeja tokom 90-ih (dva Kupa UEFA, jedan Kup pobednika kupova i jedan Superkup), prošle sezone šestoplasirana Parma, ove jeseni igra kao da je ispadanje u Seriju B neizbežno.

Nekada poznati pod nadimkom "mlekadžije", zbog sponzora "Parmalata", žuto-plavi su kod kuće poveli, pa izgubili od Lacija i 12. porazom u 14 mečeva ostali prikovani za dno tabele.

Najviše poraza posle Parme ima pretposlednja Ćezena - osam. Dakle, čak četiri manje.

Bivši "interisti" Andrea Stramaćoni, Dejan Stanković i Đovani Paskvale vratili su se na stadion Đuzepe Meaca sa ekipom Udinezea i odneli sva tri boda!

Inter je poveo u 44. minutu preko Maura Ikardija, koji je "za dlaku" izbegao ofsajd i izbio sam pred golmana, ali je u drugom poluvremenu usledio preokret.

Posle nekoliko pretećih akcija veterana Antonija Di Natalea, Bruno Fernandez u 60. minutu je izjednačio prelepim udarcem iz daljine. Crno-beli se nisu zadovoljili nerešenim rezultatom, razvila se otvorena borba, u kojoj je Inter praktično pobedio samog sebe.

Siril Tero u 71. iskoristio dodavanje Rodriga Palasija unazad, prihvatio loptu, zaobišao Samira Handanovića i plasirao je u mrežu - 1:2!

Udineze, koji je prethodnog vikenda na istom terenu izgubio 2:0 od Milana, sada je sustigao "rosonere" i sa njima deli sedmu i osmu poziciju, dok je Inter tek na dvanaestom mestu, gotovo podjednako udaljen od zone ispadanja i rivala za izlazak u Evropu!

Valter Macari oteran je sredinom novembra, posle remija sa Veronom (2:2), koji je ekipu ostavio na devetom mestu.

Roberta Manćinija sačekao je težak raspored i on je iz tri meča (Milan, Roma, Udineze) uzeo samo bod. Navijači čekaju januarski prelazni rok...