ЈСЛ: Ново ''клизање'' Звезде, Партизан први!

Партизан у 15. колу Суперлиге победио Борац 5:1 (1:1) и са "плус шест" у односу на Звезду отишао на зимску паузу. Шкулетић ушао у историју.

Фудбал 08.12.2014 | 13:00

Партизан је јесењи првак и почетак пролећног дела шампиона Србије дочекаће са "плус шест" у односу на Црвену звезду. Дешавања пред одлазак на двомесечну паузу у потпуности су одговарала црно-белима.

Партизан је на стадиону у Хумској победио Борац из Чачка 5:1 (1:1), док је "вечити" ривал играо 1:1 у Лучанима против Младости.

"Парни ваљак" се није опростио од својих навијача у 2014. години, јер ће у четвртак, такође на свом терену, угостити Астерас на опроштају од Лиге Европе.

Борац је био бољи у првом, а Партизан у другом полувремену.

"Зебре" су повеле голом Ивана Ђоковића у 19. минуту. Отвореним наступом против великог ривала Чачани су створили још неколико прилика, али у тим ситуацијама нису били успешни.

Нервозу међу навијачима Партизана смирио је Владимир Волков три минута пре краја првог полувремена. Леви бек лидера Суперлиге искористио је сјајна продор Петра Грбића и правовремену асистенцију.

Отпор Борца потпуно је сломљен у 65. минуту. Петар Шкулетић је постигао 20. гол у сезони, а 13. у Суперлиги. За разлику од првог полувремена када му је голмана гостујућег састава Петрић скинуо зицер, у другом делу успешнији је био голгетер Партизана.

И то два пута. Сјајну статистику повећа је за још један гол постигнут у судијској надоканди.

Поред поготка, Волков је у 67. минуту уписао и асистенцију за Андрију Живковића, док је четврти гол за Партизан постигао Саша Илић након додавања Немање Којића у 87. минуту.

Коначних 5:1 поставио је још једним голом Шкулетић у судијској надокнади.