JSL: Novo ''klizanje'' Zvezde, Partizan prvi!

Partizan u 15. kolu Superlige pobedio Borac 5:1 (1:1) i sa "plus šest" u odnosu na Zvezdu otišao na zimsku pauzu. Škuletić ušao u istoriju.

Fudbal 08.12.2014 | 13:00

Partizan je jesenji prvak i početak prolećnog dela šampiona Srbije dočekaće sa "plus šest" u odnosu na Crvenu zvezdu. Dešavanja pred odlazak na dvomesečnu pauzu u potpunosti su odgovarala crno-belima.

Partizan je na stadionu u Humskoj pobedio Borac iz Čačka 5:1 (1:1), dok je "večiti" rival igrao 1:1 u Lučanima protiv Mladosti.

"Parni valjak" se nije oprostio od svojih navijača u 2014. godini, jer će u četvrtak, takođe na svom terenu, ugostiti Asteras na oproštaju od Lige Evrope.

Borac je bio bolji u prvom, a Partizan u drugom poluvremenu.

"Zebre" su povele golom Ivana Đokovića u 19. minutu. Otvorenim nastupom protiv velikog rivala Čačani su stvorili još nekoliko prilika, ali u tim situacijama nisu bili uspešni.

Nervozu među navijačima Partizana smirio je Vladimir Volkov tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Levi bek lidera Superlige iskoristio je sjajna prodor Petra Grbića i pravovremenu asistenciju.

Otpor Borca potpuno je slomljen u 65. minutu. Petar Škuletić je postigao 20. gol u sezoni, a 13. u Superligi. Za razliku od prvog poluvremena kada mu je golmana gostujućeg sastava Petrić skinuo zicer, u drugom delu uspešniji je bio golgeter Partizana.

I to dva puta. Sjajnu statistiku poveća je za još jedan gol postignut u sudijskoj nadokandi.

Pored pogotka, Volkov je u 67. minutu upisao i asistenciju za Andriju Živkovića, dok je četvrti gol za Partizan postigao Saša Ilić nakon dodavanja Nemanje Kojića u 87. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je još jednim golom Škuletić u sudijskoj nadoknadi.