Примера: Коначно - побједа Ђуке и Кордобе!

Фудбалери Атлетико Мадрида наставили су држе корак за водећим тимовима Примере, пошто су славили на гостовању Елћеу 2:0 (1:0) у првом 14. кола Примере.

Фудбал 06.12.2014 | 21:40

'Јорганџије' су се пробиле на друго место са 32 бода, једним мање од водећег Реала, док је Елће последњи са само десет освојених бодова.

У другом мечу дана, Мирослав Ђукић је уписао први тријумф на клупи Кордобе, која је победила Атлетик Билбао на Сан Мамесу минималним резултатом.

Меч је решен у 23. минуту голом Алжирца Набила Гиласа, а свих деведесет минута за госте одиграо је бивши играч Црвене звезде Александар Пантић.

Кордоба је овим тријумфом стигла до десетог бода и прескочила Елће, па је сада претпоследња, док је Атлетик поражен после четири победе и ремија, па је девети са 18

Некадашњи тренер Партизана, Ваљадолида и репрезентације Србије тако је уписао прва три бода у Примери на клупи Кордобе, претходно остваривши три ремија и два пораза, уз још један неуспех у Купу краља.

С друге стране, десету победу екипе Дијега Ћола Симеонеа најавио је Хосе Хименес већ у 16. минуту, да би коначан резултат сусрета поставио Марио Манџукић после десетак минута игре у наставку.