Primera: Konačno - pobjeda Đuke i Kordobe!

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su drže korak za vodećim timovima Primere, pošto su slavili na gostovanju Elćeu 2:0 (1:0) u prvom 14. kola Primere.

Fudbal 06.12.2014 | 21:40

'Jorgandžije' su se probile na drugo mesto sa 32 boda, jednim manje od vodećeg Reala, dok je Elće poslednji sa samo deset osvojenih bodova.

U drugom meču dana, Miroslav Đukić je upisao prvi trijumf na klupi Kordobe, koja je pobedila Atletik Bilbao na San Mamesu minimalnim rezultatom.

Meč je rešen u 23. minutu golom Alžirca Nabila Gilasa, a svih devedeset minuta za goste odigrao je bivši igrač Crvene zvezde Aleksandar Pantić.

Kordoba je ovim trijumfom stigla do desetog boda i preskočila Elće, pa je sada pretposlednja, dok je Atletik poražen posle četiri pobede i remija, pa je deveti sa 18

Nekadašnji trener Partizana, Valjadolida i reprezentacije Srbije tako je upisao prva tri boda u Primeri na klupi Kordobe, prethodno ostvarivši tri remija i dva poraza, uz još jedan neuspeh u Kupu kralja.

S druge strane, desetu pobedu ekipe Dijega Ćola Simeonea najavio je Hose Himenes već u 16. minutu, da bi konačan rezultat susreta postavio Mario Mandžukić posle desetak minuta igre u nastavku.