Лига 1: ПСЖ најзад на врху!

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Нант после преокрета 2:1 (1:1) у првом суботњем мечу 17. кола француске Лиге 1.

Фудбал 06.12.2014 | 21:20

'Свеци' су тако забележили седму победу у последњих осам кола, па сада имају 37 бодова, два бода више од Марсеја који у недељу дочекује екипу Меца.

С друге стране, 'Канаринци' нису успели да славе ни у петом узастопном мечу, па су остали осми са 24 освојена бода-

Гости су први стигли до вођства, и то већ после осам минута игре. Алехандро Бедоја је повукао лопту ка голу домаћих и феноменалним ударцем послао лопту у даље ракље, са скоро 30 метара.

Ипак, екипа Лорана Блана преузела је убрзо контролу и почела да ређа шансе, да би Златан Ибрахимовић постигао свој први погодак у 34. минуту за изједначење. Лукас Мура је сјајно пробио по десном крилу и послао лопту на петерац, а Швеђанин био бржи од чувара и лако сместио лопту у ближи угао.

У свом стилу, популарни Ибра је био у паду када је послао лопту у мрежу, али је само наставио да клиза на коленима и тако прославио гол.

Могли су домаћи до одласка на одмор да стигну до тоталног преокрета, али су гости успели некако да сачувају своју мрежу. Међутим, голману Риоу није било спаса после само 180 секунди игре у наставку, јер је Ибрахимовић послао прави пројекитл из слободног ударца у даљи горњи угао гола Нанта.