Liga 1: PSŽ najzad na vrhu!

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Nant posle preokreta 2:1 (1:1) u prvom subotnjem meču 17. kola francuske Lige 1.

Fudbal 06.12.2014 | 21:20

'Sveci' su tako zabeležili sedmu pobedu u poslednjih osam kola, pa sada imaju 37 bodova, dva boda više od Marseja koji u nedelju dočekuje ekipu Meca.

S druge strane, 'Kanarinci' nisu uspeli da slave ni u petom uzastopnom meču, pa su ostali osmi sa 24 osvojena boda-

Gosti su prvi stigli do vođstva, i to već posle osam minuta igre. Alehandro Bedoja je povukao loptu ka golu domaćih i fenomenalnim udarcem poslao loptu u dalje raklje, sa skoro 30 metara.

Ipak, ekipa Lorana Blana preuzela je ubrzo kontrolu i počela da ređa šanse, da bi Zlatan Ibrahimović postigao svoj prvi pogodak u 34. minutu za izjednačenje. Lukas Mura je sjajno probio po desnom krilu i poslao loptu na peterac, a Šveđanin bio brži od čuvara i lako smestio loptu u bliži ugao.

U svom stilu, popularni Ibra je bio u padu kada je poslao loptu u mrežu, ali je samo nastavio da kliza na kolenima i tako proslavio gol.

Mogli su domaći do odlaska na odmor da stignu do totalnog preokreta, ali su gosti uspeli nekako da sačuvaju svoju mrežu. Međutim, golmanu Riou nije bilo spasa posle samo 180 sekundi igre u nastavku, jer je Ibrahimović poslao pravi projekitl iz slobodnog udarca u dalji gornji ugao gola Nanta.