Примера: Јорганџије ''шевиле'' Елће!

Фудбалери Атлетико Мадрида остварили су и трећу победу у низу у Примери пошто су у 14. колу савладали у гостима Елће са 2:0.

Фудбал 06.12.2014 | 20:40

Елће није имао одговор на сјајну игру Атлетика, а врло ретко је долазио до лопте, док су му се шансе сводиле на ударце из далека који нису били превише опасни за голмана Моју.

У 16. минуту севнула је одлична контра, а онда су на левој страни фудбалери гостујућег тима направили класичну "шеву" и тако избацили из игре три играча, те је Арда Туран упослио Хименеза који се одлично снашао на неких седам, осам метара, примио лопту и послао је у леви ћошак за вођство "јорганждија".

Атлетико није био заинтерсован да повиси предност, већ је више држао лопту и чувао њима одличан резултат, све до 53. минута када је Габи једном дугом лоптом пронашао Марија Манџукића, а хрватском репрезентативцу није било тешко да у дуелу прође два дефанзивца Елћеа и са леве стране погоди ближи угао, те гол, донекле, иде на душу чувара мреже домаћих Титона који није добро покрио прву стативу.