Primera: Jorgandžije ''ševile'' Elće!

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su i treću pobedu u nizu u Primeri pošto su u 14. kolu savladali u gostima Elće sa 2:0.

Fudbal 06.12.2014 | 20:40

Elće nije imao odgovor na sjajnu igru Atletika, a vrlo retko je dolazio do lopte, dok su mu se šanse svodile na udarce iz daleka koji nisu bili previše opasni za golmana Moju.

U 16. minutu sevnula je odlična kontra, a onda su na levoj strani fudbaleri gostujućeg tima napravili klasičnu "ševu" i tako izbacili iz igre tri igrača, te je Arda Turan uposlio Himeneza koji se odlično snašao na nekih sedam, osam metara, primio loptu i poslao je u levi ćošak za vođstvo "jorganždija".

Atletiko nije bio zaintersovan da povisi prednost, već je više držao loptu i čuvao njima odličan rezultat, sve do 53. minuta kada je Gabi jednom dugom loptom pronašao Marija Mandžukića, a hrvatskom reprezentativcu nije bilo teško da u duelu prođe dva defanzivca Elćea i sa leve strane pogodi bliži ugao, te gol, donekle, ide na dušu čuvara mreže domaćih Titona koji nije dobro pokrio prvu stativu.